„Mes tai suvokiame kaip bandymą suteikti atokvėpį Ukrainos kariams, kurie dabar išgyvena sunkius laikus, Rusijos kariuomenė žengia į priekį visomis kryptimis, ir šioje situacijoje (laikinas paliaubas) galime suvokti kaip tam tikrą bandymą suteikti laiko Ukrainos kariuomenei persiginkluoti ir persigrupuoti“, – aiškino Rusijos prezidento patarėjas Jurijus Ušakovas.
Jis teigė, kad Maskva perdavė savo „susirūpinimą“ JAV.
Pasak J.Ušakovo, abiejų šalių kontaktai tęsiasi, tačiau ne valstybių vadovų lygiu.
Jis taip pat pažymėjo, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo ir V.Putino susitikimas gali įvykti, „kai atsiras poreikis, o jo organizavimas neužims daug laiko“.
„Šis susitikimas ir pokalbis telefonu gali būti suorganizuotas gana greitai, tačiau kol kas nieko konkretaus pasakyti negaliu“, – pridūrė jis.
Idėja dėl 30 dienų paliaubų Rusijai pateikė Jungtinių Valstijų atstovai po kovo 11 d. įvykusio susitikimo su Ukrainos delegacija Džidoje, Saudo Arabijoje. Prezidentas Volodymyras Zelenskis patvirtino, kad Ukraina yra pasirengusi laikinoms paliauboms, jei Rusija sutiks.
Po poros dienų J.Ušakovas pareiškė, kad JAV ir Ukrainos pasiūlytos laikinos paliaubos yra žingsniai, kurie „imituoja taikius veiksmus“, o tokie, anot jo, Rusijai nereikalingi.
V.Putino patarėjo teigimu, Rusijos valdžia esą „siekia ilgalaikio taikaus susitarimo“, kuriame turėtų būti atsižvelgta į šalies agresorės „interesus ir rūpesčius“.
Prieš susitikimą su D.Trumpo specialiuoju pasiuntiniu Steve'u Witkoffu surengtoje spaudos konferencijoje ketvirtadienį V.Putinas sakė, kad Rusija esą sutiko su pasiūlymu dėl laikino karo veiksmų nutraukimo, tačiau tai, pasak jo, turėtų vesti prie „ilgalaikės taikos“ ir „krizės priežasties pašalinimo“.
„Pati idėja yra teisinga ir mes ją tikrai palaikome“, – pabrėžė V.Putinas.
V.Zelenskio nuomone, toks atsakas yra manipuliatyvus ir rodo, kad V.Putinas ruošiasi atmesti paliaubų idėją.