V.Zelenskis dėkoja Pietų Korėjos prezidentui už prasmingą vizitą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį padėkojo į Kyjivą atvykusiam Pietų Korėjos prezidentui Yoon Suk-yeolui už svarbų pirmąjį vizitą karo draskomoje šalyje.
Volodymyras Zelenskis susitiko su Pietų Korėjos prezident Yoon Suk-yeolu
Volodymyras Zelenskis susitiko su Pietų Korėjos prezident Yoon Suk-yeolu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Šiandien, per šį pirmą mūsų santykių istorijoje Korėjos Respublikos prezidento vizitą Ukrainoje, kalbėjomės apie viską, kas svarbu normaliam ir saugiam žmonių gyvenimui“, – sakė V.Zelenskis.

„Ačiū jums iš prasmingas derybas. Ačiū jums už jūsų tvirtą paramą“, – kalbėjo ukrainiečių lyderis.

Yoon Suk-yeolas po susitikimo savo ruožtu pažadėjo plėsti savo šalies humanitarinę ir karinę – bet ne letaliais ginklais – paramą Ukrainai.

Seulas plės tiekimo mastą, palyginti su praėjusiais metais, kai buvo tiekiami tokie dalykai kaip šalmai ir neperšaunamos liemenės, sakė Pietų Korėjos prezidentas.

Jis pridūrė, kad humanitarinė pagalbos apimtis 2023 metais bus padidinta iki 150 mln. dolerių (133,7 mln. eurų). Pernai Pietų Korėja suteikė Ukrainai humanitarinės pagalbos už 100 mln. dolerių (89 mln. eurų).

V.Zelenskis dėkojo Yoon Suk-yeolui už „naujas iniciatyvas teikti finansinę, techninę ir humanitarinę pagalbą Ukrainai“, bet detalių nepateikė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Volodymyras Zelenskis susitiko su Pietų Korėjos prezident Yoon Suk-yeolu
AFP/„Scanpix“ nuotr./Volodymyras Zelenskis susitiko su Pietų Korėjos prezident Yoon Suk-yeolu

Ukrainiečių prezidentas taip pat gyrė transporto priemonių ir išminavimo įrangos, padedančios gelbėti gyvybes, perdavimą.

Abu prezidentai per susitikimą taip pat aptarė bendradarbiavimą energijos, maisto ir ekonomikos klausimais, pastangas patraukti Rusiją atsakomybėn ir atstatyti Ukrainą.

Pietų Korėja, devinta pagal ginklų eksportą pasaulio valstybė, yra nusiuntusi su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai humanitarinės ir finansinės pagalbos, prisidėjusi prie tarptautinių sankcijų Rusijai, pardavusi tankų ir haubicų svarbiai Kyjivo sąjungininkei Lenkijai.

Tačiau Seulas seniai vykdo politiką netiekti ginklų į aktyvių konfliktų zonas ir neatsisako jos nepaisydamas JAV, sąjungininkių Europoje ir pačios Ukrainos prašymų.

Pietų Korėja, kuri formaliai tebekariauja su branduolinį ginklą turinčia Šiaurės Korėja, gamina nemažai ginkluotės, suderinamos su NATO ginkluote, įskaitant tankus, haubicas ir sviedinius.

„Ukraina dabar man primena buvusią Pietų Korėją“, – sakė Yoon Suk-yeolas, kalbėdamas apie tarptautinę pagalbą, padėjusią jo šaliai pasiekti pergalę prieš Šiaurės Korėją ir galiausiai tapti viena iš didžiųjų pasaulio ekonomikų.

Seulas yra užsiminęs, kad galėtų persvarstyti savo politiką netiekti letalios ginkluotės. Yoon Suk-yeolas anksčiau šiais metais sakė, kad tai padaryti galėtų paskatinti kokia nors didelio masto Rusijos ataka prieš civilius.

Tačiau gegužę Pietų Korėja atmetė JAV žiniasklaidos pranešimą, kad jos gaminami artilerijos sviediniai vežami į Ukrainą, ir sakė, kad jos pozicija netiekti Kyjivui letalios ginkluotės nepakito.

Ekspertai įspėja, kad Pietų Korėja yra keblioje padėtyje dėl savo ekonominių ryšių su Rusija, kuri 2022-aisiais buvo jos 15-ta pagal svarbą prekybos partnerė, ir dėl Maskvos įtakos Šiaurės Korėjai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis