„Vaikinai, aš įsitikinęs, kad tie sunkvežimiai tikrai ne iš Alepo“, – šaipėsi A.Chalkas.
Nereikia išmanyti kompiuterinių žaidimų, kad suprastum, jog vaizdas nėra tikra nuotrauka.
Tai – kadras iš 13 metų senumo strateginio žaidimo „Command & Conquer“. Jame žaidėjai turi kurti savo kariuomenę, rinkti resursus ir užkariauti naujas teritorijas.
Rusijos ambasados pranešime panaudotas vaizdas paimtas iš žaidimo enciklopedijos, iš puslapio, kuriame aprašomi sunkvežimiai su sprogmenimis.
„PC Gamer“ rašė, kad nepavyko išsiaiškinti, kas paskatino Maskvos diplomatinę atstovybę panaudoti vaizdą iš žaidimo.
Sulaukė pašaipų ir memų
Diplomatų žinutė tapo tikru internautų pajuokos objektu. Dešimtys „Twitter“ vartotojų kūrė memus su vaizdais iš kompiuterinių žaidimų.
Daugiausiai dėmesio sulaukė internautas, paskelbęs nuotrauką iš 1992 metų žaidimo „Wolfenstein“, kuriame reikėjo šaudyti nacius. Jo komentaras buvo toks: „Rusijos ambasada, štai įrodymai, kad Ukrainos fašistai pažeidė Minsko susitarimus.“
Anksčiau pasitaikė panašių klaidų, kai žiniasklaidos priemonės supainiodavo kompiuterinius žaidimus su tikrove.
2011 metų rugsėjį Jungtinės Karalystės televizija ITV paskelbė vaizdo įrašą iš sudužusio karinio sraigtasparnio, kurį esą numušė IRA kovotojai. Tik vėliau žurnalistai suprato, kad tas vaizdas – iš taktinės šaudyklės „Arma 2“.
Prieš pusmetį Irano naujienų agentūra paskelbė vaizdus iš labai populiarios šaudyklės „Medal Of Honor“. Įraše matomas žaidimo epizodas, kuriame reikia valdyti amerikiečių bepilotį lėktuvą ir apšaudyti priešiškas pajėgas. Irano žurnalistai šiuos vaizdus palaikė tikru mūšiu.