Pasak straipsnio, šiuose slaptuose susitikimuose dalyvauja Irano aukščiausiojo lyderio Ali Khameinei aukšto rango patarėjas, buvęs karinis pareigūnas Ali Larijani.
Vakarų žvalgybos šaltinių teigimu, gilėjantys abiejų šalių strateginiai santykiai ir Maskvos priklausomybė nuo Irano raketų bei bepiločių orlaivių kelia susirūpinimą, kad Rusija yra pasirengusi peržengti savo „raudonąsias linijas“.
Buvęs NATO branduolinio ginklo neplatinimo direktorius Williamas Alberque'as teigė, kad Irano ekspertai galėjo lankytis branduoliniuose objektuose net ir trumpų vizitų į Rusiją metu.
„Galima būtų nusiųsti porą Irano mokslininkų į Arzamasą, Penzą – bet kurį Rusijos branduolinį objektą – ir jie per 24 valandas galėtų daug sužinoti. Ilgas darbo savaitgalis iraniečiams suteiktų daug idėjų“, – įvertino jis.
Tačiau pagaminti likusią ginklo dalį ir įdėti ją į balistinę raketą gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki metų. Vietoje to Iranas galėtų išmokti pasigaminti mažesnę, sudėtingesnę bombą, mano ekspertas.
„Galbūt megatoninį įrenginį. Arba branduolinį užtaisą, kuris tilptų artilerijos sviedinyje“, – aiškino jis.
Remiantis žvalgybos pranešimais, Teheranas jau nusipirko naujausią rusų naikintuvo Su-35 versiją ir planuoja iš naujo įrengti Izraelio sunaikintas oro gynybos sistemas.
Pirmadienį Irano delegacija susitiks su Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Prancūzijos atstovais, kad aptartų padėtį, susijusią su branduoline programa.
Teigiama, kad derybos tarp Irano ir grupės vyksta Ženevoje Irano prašymu, nes režimas siekia panaikinti sankcijas ir išeiti iš branduolinės aklavietės iki D.Trumpo inauguracijos.
Anksčiau Teheranas pasiūlė apriboti savo branduolinio sodrinimo programą iki 60 proc. ir leisti į šalį grįžti Tarptautinės atominės energijos agentūros inspektoriams. Branduoliniam ginklui sukurti reikalingas iki 90 proc. sodrintas uranas. W.Alberque'o teigimu, šiuo metu Iranas yra „per plauką“ nuo medžiagos bomboms gaminti.
Gruodžio pabaigoje šalies Užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad 2025 m. bus svarbūs metai branduolinio klausimo kontekste.
Vėliau naujienų svetainė „Axios“ pranešė, kad dabartinis JAV prezidentas Joe Bidenas aptarė galimybę smogti Irano branduoliniams objektams, jei šalis priartėtų prie bombos sukūrimo.