„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vatikanas iškėlė kaltinimus penkiems asmenims dėl konfidencialios informacijos nutekinimo

Vatikanas iškėlė kaltinimus penkiems asmenims dėl nutekintos konfidencialios informacijos, kompromituojančios Katalikų Bažnyčią; šios bylos parengiamasis posėdis turėtų įvykti lapkričio 24 dieną, šeštadienį pranešė Italijos žiniasklaida.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vatikano atstovo pavaduotojas Ciro Benedettini, kalbėdamasis su naujienų agentūra AFP, patvirtino, kad „buvo išsiųsti teismo šaukimai“, pridūręs, kad oficialus pranešimas bus paskelbtas vėliau.

„Baigę tyrimą dėl konfidencialių Šventojo Sosto dokumentų vagystės ir paviešinimo, Vatikano tiriantieji teisėjai iškėlė kaltinimus penkiems asmenims“, – rašo dienraštis „La Repubblica“.

Ispanas kunigas Lucio Angelis Vallejo Balda ir italė viešųjų ryšių ekspertė Francesca Immacolata Chaouqui buvo suimti šio mėnesio pradžioje, įtarus, kad jie pavogė įslaptintos informacijos ir nutekino ją žiniasklaidai.

Galbūt esu naivus, bet maniau, kad jie imsis tyrimo dėl tų, kuriuos pasmerkiau už nusikalstamą veiklą, o ne žmogaus, atskleidusio nusikaltimus.

Žurnalistai Gianluigi Nuzzi ir Emiliano Fittipaldi buvo apklausti, kai išleido knygas, panaudodami nutekintą informaciją.

L.Vallejo Balda ir F.I.Chaouqui dirbo popiežiaus Pranciškaus įkurtoje specialioje komisijoje, konsultuojančioje jį dėl reformų Vatikane. Šioje komisijoje, kuri dabar jau yra paleista, buvo ir penktasis narys – Nicola Maio.
E.Fittipaldi sakė Italijos naujienų agentūrai ANSA esantis priblokštas Vatikano sprendimo.

„Galbūt esu naivus, bet maniau, kad jie imsis tyrimo dėl tų, kuriuos pasmerkiau už nusikalstamą veiklą, o ne žmogaus, atskleidusio nusikaltimus“, – pabrėžė jis.

Žurnalistas sakė, kad pagal įstatymą, priimtą 2013 metais pasiūlius popiežiui, jam ir kitiems kaltinamiesiems gresia iki aštuonerių metų laisvės atėmimo.

F.I.Chaouqui buvo paleista netrukus po arešto, nes pažadėjo bendradarbiauti su pareigūnais, o L.Vallejo Balda tebelaikomas Vatikano kalėjime.

Šis skandalas, atskleidęs nekontroliuojamą Vatikano pareigūnų išlaidavimą, taip pat pažėręs kaltinimų dėl korupcijos ir vagysčių, atgaivino skausmingus prisiminimus apie ankstesnį atvejį, kai Šventojo Sosto darbuotojai viešai pademonstravo nešvarius šimtmečių senumo institucijos skalbinius.

2012 metais tuomečio popiežiaus Benedikto XVI liokajus nutekino pluoštą dokumentų, atskleidusių įnirtingas vidaus intrigas tarp aukščiausių Bažnyčios hierarchų ir numanomą didelio masto sukčiavimą Romos Kurijoje.

Jis buvo nuteistas kalėti 1,5 metų, bet popiežius vėliau jam suteikė malonę, nors visam laikui ištrėmė iš Vatikano.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs