Vatikanas patikslino popiežiaus Pranciškaus žodžius dėl pabėgėlių

Sekmadienį popiežiui Pranciškui paprašius, kad kiekviena parapija, šventovė, vienuolinė kongregacija Europoje parodytų svetingumą ir priimtų pabėgėlius, Vatikano Spaudos salės direktorius Federico Lombardi SJ paskelbė komunikatą, kuriame yra keli svarbūs patikslinimai.
Popiežius Pranciškus kalba žurnalistams grįžtant iš apaštališkos kelionės
Popiežius Pranciškus / „Scanpix“/AP nuotr.

Pirmiausia, kai popiežius Pranciškus pamini „Europą“, tai, anot Lombardžio „nereiškia kai kurių vietų“ Europoje. Kitaip tariant, Šventojo Tėvo kreipimasis nėra skirtas tiesiogiai kokiai nors politinei struktūrai, kaip kad Europos Sąjunga ar Šengeno zona, tačiau visoms Europoje esančioms, kad ir kur jos būtų, katalikų bendruomenėms.

Popiežius nori, kad katalikų bendruomenė uždegtų svetingumą situacijoje, kurioje „pabėgėlių ir migrantų problemų mastas iškyla kaip naujausia ir skubiausia konkretaus solidarumo žemyne vieta“, paaiškina Lombardi.

Katalikai kviečiami solidarumui ir svetingumui, kūrybingam ir dosniam atsakymui į kvietimą, kuris gimė popiežiui ruošiantis Gailestingumo jubiliejui. Gailestingumas nėra koks nors institucinis planas, tačiau pirmiausia kiekvieno darbai.

Panašiai, kai popiežius kalba apie „parapijas“, jis pirmiausia turi galvoje vienoje ar kitoje teritorijoje esančias parapines bendruomenes, o ne vien namus, kuriuose gyvena klebonai.

Parapinės bendruomenės galės atrasti savo būdus būti svetingomis.

F.Lombardžio komunikate taip pat primenami prieš dvejus metus, 2013 metų rugsėjo 10 dieną socialiniame Astalli centre Romoje pasakyti žodžiai, skirti vienuolinėms bendruomenėms: „Viešpats kviečia drąsiau ir dosniau parodyti svetingumą bendruomenėse, namuose, tuščiuose vienuolynuose... Mieli vienuoliai ir vienuolės, Bažnyčiai nereikia tuščių vienuolynų tam, kad juos paverstų viešbučiais ir užsidirbtų pinigų.

Tušti vienuolynai nėra mums, bet Kristaus kūnui, kuriuo yra pabėgėliai. Be abejo, tai nėra paprasta, reikia kriterijų, atsakomybės, bet taip pat drąsos. Daug darome, bet gal esame kviečiami padaryti daugiau, ryžtingai priimdami ir dalindamiesi su tais, kuriuos Apvaizda mums dovanojo, kad tarnautume“.

Galiausiai Šventojo Sosto spaudos salės direktorius primena, kad pačiame Vatikane egzistuoja dvi parapinės bendruomenės, nors ir labai skirtingos: Šv. Onos ir Šv.Petro bazilikos. Kiekviena iš jų atras savo būdą atsiliepti į popiežiaus kvietimą.

Vatikano radijas mažas
Vatikano radijas mažas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis