„Prasideda mūsų kelionė po Lotynų Ameriką. Pirmoji stotelė – Argentina“, – E.Gonzalezas Urrutia rašė socialiniame tinkle „X“.
Jis pasidalijo pareiškimu, kuriame teigė, kad šeštadienį susitiks su Argentinos prezidentu Javieru Milei, ir paragino venesueliečius mitinguoti centrinėje aikštėje.
75 metų E.Gonzalezas Urrutia buvo pažadėjęs grįžti į savo šalį ir sausio 10-ąją duoti priesaiką kaip prezidentas vietoj N.Maduro, kuris tą dieną prisieks remiamas lojalios kariuomenės.
Venesuelos policija ketvirtadienį socialiniuose tinkluose paskelbė anksčiau mažai žinomo buvusio diplomato nuotrauką su prierašu „ieškomas“.
Teisminiai šaltiniai AFP patvirtino, kad toks plakatas bus iškabintas visos šalies oro uostuose ir policijos patikros punktuose.
Ginčijami rinkimai
E.Gonzalezas Urrutia pabėgo į Ispaniją rugsėjį po to, kai N.Maduro paskelbė iškovojęs pergalę liepos 28-ąją vykusiuose neramumų ir ekonominių sunkumų kamuojamos šalies rinkimuose ir griežtai susidorojo su pasipriešinimu.
Ispanija suteikė jam prieglobstį gruodžio 20-ąją po to, kai Venesuela paskelbė jam kaltinimus sąmokslu ir reketu.
Venesuelos pareigūnai paskelbė N.Maduro nugalėtoju per liepą vykusį balsavimą, kuris lėmė jau trečią jo šešerių metų kadenciją, tačiau opozicija pasipiktino, teigdama, kad turi išsamius balsavimo apylinkių duomenis, iš kurių matyti, jog E.Gonzalezas Urrutia laimėjo tvirta persvara.
Vyriausybė patyrė didelį spaudimą šalyje ir užsienyje paskelbti detalius balsavimo rezultatus, kurie patvirtintų N.Maduro pergalę.
Po rinkimų prasidėję protestai peraugo į susirėmimus su policija, per kuriuos žuvo 28 žmonės, 200 buvo sužeisti, daugiau kaip 2,4 tūkst. – sulaikyti.
Mažiausiai trys sulaikytieji mirė kalėjime, o beveik 1,4 tūkst. sulaikytųjų buvo paleisti į laisvę.
Tik mažas skaičius šalių, įskaitant Venesuelos sąjungininkę Rusiją, pripažino N.Maduro rinkimų nugalėtoju.
Argentina, kaip ir Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga bei kelios kitos Lotynų Amerikos šalys, nepripažįsta N.Maduro perrinkimo.