Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Venesuelos prezidento rinkimai vyks balandžio 22 dieną

Venesuelos rinkimų taryba trečiadienį paskelbė, kad balandžio 22 dieną bus surengti prieštaringai vertinami prezidento rinkimai, nors opozicija tvirtina, kad valstybės vadovas Nicolas Maduro manipuliuoja, siekdamas užsitikrinti antrą kadenciją.
Nicolasas Maduro
Nicolasas Maduro / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nacionalinės rinkimų tarybos pirmininkė Tibisay Lucena šį sprendimą paskelbė nutrūkus vyriausybės ir opozicijos deryboms dėl rinkimų datos.

Opozicijos koalicijai buvo uždrausta kelti savo kandidatą, taip pat buvo užkirstas kelias balotiruotis keliems balsingiausiems N.Maduro kritikams. Itin nepopuliaraus kairuoliškų pažiūrų prezidento oponentai kaltina jį ėmusis klastoti pirmalaikius rinkimus dar jiems neprasidėjus.

Pagal įprastą tvarkaraštį Venesuelos prezidento rinkimai turėjo įvykti ne anksčiau negu gruodį.

Tačiau naujoji Konstitucinė asamblėja – dideles galias turintis įstatymų leidžiamasis organas, kuriame apstu N.Maduro ištikimų veikėjų – praeitą mėnesį paskelbė, kad balsavimas bus paankstintas.

Šis sprendimas buvo priimtas opozicija atsidūrus keblioje padėtyje dėl N.Maduro vykdomų griežtų priemonių ir vidaus nesutarimų.

Opozicijos koalicija – Demokratinės vienybės apskritasis stalas (MUD) – per Dominikos Respublikoje vykusias derybas su vyriausybės pareigūnais mėgino susitarti dėl vėlesnės datos.

Tačiau trečiadienį dialogas nutrūko: N.Maduro atsisakė nukrypti nuo preliminarios sutarties dėl pirmalaikių rinkimų, nors opozicija juos vadina nepriimtinais.

„Primygtinai raginame vyriausybę nedaryti absurdiškos klaidos vienašališkai paskelbiant rinkimus“, – opozicijos delegatas Julio Borgesas rašė savo „Twitter“ žinutėje.

Aukščiausiasis Teismas, anot kritikų, nuolat šokantis pagal N.Maduro dūdelę, uždraudė MUD kelti savo kandidatą, taip pat neleido dalyvauti rinkimuose keliems iškiliems opozicijos veikėjams.

Rinkimai vyks šalyje tęsiantis giliai ekonominei ir politinei krizei.

Nors ši Pietų Amerikos valstybė yra stambi naftos eksportuotoja, Venesuela kenčia maisto ir vaistų stygių. Šalies padėtis ypač pasunkėjo po pastarojo žemų naftos kainų laikotarpio, taip pat dėl mažėjančios gamybos ir nevykusio ekonomikos valdymo.

Venesuelą krečia hiperinfliacija; šalis atsidūrusi prie nemokumo ribos.

Be to, Karakasas vis labiau izoliuojamas tarptautinėje arenoje.

Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga įvedė sankcijas N.Maduro ir jo pareigūnams, o Vašingtonas pareiškė, kad prezidentas yra „diktatorius“.

N.Maduro ir jo vyriausybė savo ruožtu teigia, kad ekonomikos krizės priežastis yra priešiškų šalių – visų pirma JAV, taip pat Kolumbijos – sąmokslas su dešiniojo sparno verslininkais, esą siekiančiais nuversti valstybės vadovą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai