V.Orbanas sakė, kad jam žinomas Ukrainos vadovybės noras išlaisvinti visas Rusijos okupuotas teritorijas. Tačiau jis mano, kad šiuo atveju pirmiausia reikėtų atsižvelgti į Vašingtono tikslus, nes Ukraina nebėra suvereni valstybė.
„Tačiau iš tikrųjų svarbu tai, ką nori padaryti amerikiečiai. Ukraina nebėra suvereni valstybė. Jie neturi pinigų. Jie neturi ginklų. Jie gali kovoti tik todėl, kad mes Vakaruose juos remiame. Taigi, jei amerikiečiai nuspręs, kad nori taikos, bus taika“, – sakė V.Orbanas.
V.Orbanas tvirtino, kad vienintelė galimybė ukrainiečiams išsigelbėti yra susitarti su Maskva dėl saugumo garantijų.
Pasak Vengrijos premjero, Kyjivas visiškai nesupranta dabartinės padėties. V.Orbanas teigia, kad nors Ukraina ir yra įsitikinusi savo pergale, tačiau jos nesugebės iškovoti.
„Manau, kad tai, kaip ukrainiečiai kovoja fronte, o mes juos remiame finansiškai, informacija, priemonėmis, ir jie gali laimėti karą prieš Rusiją, yra neteisingas situacijos supratimas. Tai neįmanoma... Aš kalbu apie karo pabaigą, o problema yra ta, kad ukrainiečiams pritrūks karių anksčiau nei rusams, ir tai galiausiai bus lemiamas veiksnys“, – pridūrė jis.
V.Orbanas dar kartą užsiminė apie derybas. Jis tvirtino, kad vienintelė galimybė ukrainiečiams išsigelbėti yra susitarti su Maskva dėl saugumo garantijų.
Tačiau galiausiai Vengrijos premjeras pakeitė nuomonę ir pridūrė, kad galutinis sprendimas vis tiek priklauso ukrainiečiams, nes karas yra „išimtinai Ukrainos žmonių reikalas“.
„Taigi patarčiau jiems daryti būtent tai, kas jiems geriausia. Bet jie patys turi nuspręsti, kas jiems geriausia. Niekas kitas to negali nustatyti. Nes jie yra nepriklausoma, išdidi tauta ir šalis“, – sakė V.Orbanas.
Nepanoro pavadinti karo nusikaltėliu
Vengrijos ministras pirmininkas tame pačiame interviu taip pat nepanoro Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino vadinti karo nusikaltėliu.
Vengrijos vyriausybės vadovas teigė, kad apie karo nusikaltimus reikėtų kalbėti po karo.
V.Orbanas buvo paklaustas, ar laiko Rusijos vadovą karo nusikaltėliu, į ką jis atsakė: „Ne. Ne man“.
Premjeras savo poziciją paaiškino tuo, kad karas vis dar tęsiasi.
„Apie karo nusikaltimus galime kalbėti po karo. Jei norite paliaubų, o paskui derybų, turime įtikinti tuos, kurie dalyvauja konflikte, sėsti prie derybų stalo. Turime paprašyti jų sėsti prie derybų stalo ir kalbėtis: „Ateikite prie stalo ir aš jus suimsiu“ nėra gera idėja“, – sakė V.Orbanas.