Taifūnas Vietnamui smogė kelios dienos prieš šios šalies organizuojamą APEC viršūnių susitikimą Da Nange ir kai kur sukėlė didžiausius pastarųjų metų potvynius.
Nors pats Da Nangas nebuvo smarkiai paveiktas, dideli potvyniai kilo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame Hoi Ane, garsėjančiame unikaliais pastatais, kurių kai kurie buvo pastatyti XV amžiuje.
Dideli centrinių ir pietinių provincijų rajonai pirmadienį buvo užlieti vandens, pranešė pareigūnai, kurie nurodė, kad žuvusiųjų skaičius tikriausiai dar didės, nes ieškoma dar mažiausiai 19 dingusių žmonių.
„Susiduriame su didele grėsme visuose paveiktuose rajonuose, visi ežerai ir upės pilni“, – sekmadienį per vieną skubiai sušauktą posėdį sakė šalies žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Nguyenas Xuanas Cuongas. Jį citavo valstybės kontroliuojamas interneto laikraštis „VNExpress“.
Pasak jo, potvynio lygis priartėjo 1997 metų rekordo.
Taifūnui šeštadienį užklupus šalį, maždaug 30 tūkst. žmonių buvo evakuoti, o maždaug 116 tūkst. nekilnojamojo turto objektų buvo užlieti ar apgadinti.
Restoranai ir viešbučiai Hoi Ane užlieti, turistai iš viešbučių buvo evakuojami valtimis.
P.Kahlas: „(Vanduo) Hoi Ane pasiekė tokias vietas, kurių nebuvo pasiekęs daug metų.“
„(Vanduo) Hoi Ane pasiekė tokias vietas, kurių nebuvo pasiekęs daug metų“, – naujienų agentūrai AFP sakė 53 metų Peteris Kahlas vieno restorano Hoi Ane savininkas.
APEC susitikime dalyvaujančių pasaulio lyderių antrosios pusės vėliau šią savaitę turėjo apsilankyti Hoi Ane.
Kol kas nebuvo pranešimų, ar ši išvyka tikrai įvyks.
„Jei kas nors iš APEC atvyks pasižiūrėti (Hoi Ano) ir pamatys tokias sąlygas, kokios yra šiuo metu ... Jos – labai baisios“, – sakė Hoi Ano gyventojas Andrew Lambie.
Da Nangas smarkiai nenukentėjo; buvo pranešta apie liūtis ir stiprų vėją, bet didelių potvynių nebuvo.
Šią savaitę APEC susitikime dalyvaus JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
Vietnamą šiemet talžė visa virtinė audrų. Praėjusį mėnesį per potvynius ir žemės nuošliaužas šiauriniuose ir centriniuose regionuose žuvo daugiau kaip 70 žmonių.
Rugsėjo mėnesį taifūnas „Doksuri“ centriniame Vietname pareikalavo 11 gyvybių ir nušlavė kaimų keliose provincijose.
Nuo metų pradžios šalis pranešė apie mažiausiai 240 žmonių, žuvusių ar dingusių per potvynius ir nuošliaužas.
Gamtinės katastrofos Vietname per pastaruosius 20 metų pareikalavo daugiau kaip 13 tūkst. gyvybių ir padarė žalos už daugiau kaip 6,4 mlrd. dolerių (5,5 mlrd. eurų) nurodo Pasaulio bankas.