Vietnamo parlamentas prisaikdino naująjį premjerą

Vietnamo naujasis premjeras Nguyen Xuan Phucas ketvirtadienį buvo prisaikdintas parlamente penkerių metų kadencijai, baigiant vadovybės atnaujinimo procesą komunistų valdomoje valstybėje.
Naujasis Vietnamo premjeras Nguyenas Xuan Phucas
Naujasis Vietnamo premjeras Nguyenas Xuan Phucas / „Scanpix“/„Xinhua“/„Sipa USA“ nuotr.
Temos: 1 Vietnamas

Nguyen Xuan Phucas buvo vienintelis kandidatas, į šį postą partijos pareigūnų pasiūlytas jau anksčiau šiais metais. Parlamentas, galima sakyti tik tvirtinantis vyriausybės sprendimus, pritarė jo kandidatūrai 90,26 proc. balsų.

„Visomis išgalėmis tarnausiu šaliai ir liaudžiai“, – po balsavimo sakė 61 metų veikėjas, iki šiol užėmęs vicepremjero postą, nurodė valstybinė televizija VTV.

Autoritarinis Vietnamas yra valdomas Komunistų partijos, o jo aukščiausiąją vadovybę sudaro triumviratas – partijos generalinis sekretorius, prezidentas ir premjeras. Svarbiausi politikos sprendimai yra priimami partijos Politinio biuro, kurį sudaro 19 narių.

Komunistų lyderis Nguyen Phu Trongas sausį buvo perrinktas partijos generaliniu sekretoriumi. Taip buvo paminėta partijos „senosios gvardijos“ pergalė.

Tuo tarpu reformų šalininkas premjeras Nguyen Tan Dungas pralaimėjo vidinius partijos rinkimus ir atsistatydino trečiadienį.

Šeštadienį Nacionalinė Asamblėja patvirtino aukštas pareigas užėmusį policijos generolą Tran Dai Quangą šalies prezidentu, nors jo vaidmuo yra daugiausia reprezentacinis.

Atsistatydinęs premjeras Nguyen Tan Dungas buvo charazmatiškas lyderis, padėjęs kurti verslui palankią programą, bet kritikai jį kaltino nieko nepadarius, kad būtų įveikta išsikerojusi korupcija ir valstybinio sektoriaus neveiksmingumas.

Nguyen Xuan Phucui „bus labai sunku įveikti ekonomikos sunkumus, paliktus Nguyen Tan Dungo vyriausybės“, 76 metų Komunistų partijos veteranas Tran Tuan Hungas sakė naujienų agentūrai AFP.

Anksčiau valstybės lyderiai būdavo paskiriami per partijos suvažiavimą, bet turėdavo praeiti iki pusmečio, kol juos patvirtindavo Nacionalinė Asamblėja.

Analitikai sako, kad šiemet toks procesas buvo spartesnis – iš dalies dėl to, kad keli aukšto rango lyderiai palieka politiką, taip pat ruošiamasi gegužę įvyksiančiam JAV prezidento Baracko Obamos vizitui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai