„Apgailestaujame dėl įvykio su Bolivijos prezidentu Evo Moralesu, jam grįžtant iš Maskvos. Šis įvykis nepriimtinas ir prieštarauja pagrindiniams tarptautinės teisės principams“, – sakoma EUROLAT pirmininkų Jose Ignacio Salafranca Sanchez-Neyros ir Leonelio Vasquezo Bucaro pasirašytoje deklaracijoje.
Jie ragina gerbti visus tarptautinius principus, taisykles ir standartus bei plėtoti atsakingą dialogą tarp šalių, siekiant atkurti pasitikėjimą.
„Mes šį incidentą paskelbėme tiesiog nepriimtinu, pažeidžiančiu tarptautinė teisę. Mes mylime Bolivijos prezidentą, jis gerbiamas Lotynų Amerikos šalyse. Žinome, kad diplomatiniu keliu buvo pateikti atsiprašymai dėl šio incidento, tačiau tai yra svarbus incidentas ir tokiu atveju svarbu užtikrinti dialogą, kad daugiau nebūtų pažeidžiama tarptautinė teisė tokiu būdu“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vilniuje sakė EUROLAT pirmininkas, atstovaujantis Lotynų Amerikos šalims, L.V.Bucaro.
EUROLAT pirmininkas, atstovaujantis ES, Europos Parlamento narys iš Ispanijos J.I.Salafranca Sanchez-Neyra savo ruožtu teigė, kad tokiais atvejais svarbi ir atsakinga reakcija.
„Tikiu, kad tinkamas reagavimas į tokius incidentus rodo atsakingą požiūrį į tai, kaip reikėtų spręsti tokius atvejus. Bolivija yra mūsų mylima, gerbiama partnerė“, – pabrėžė jis.
Liepos pradžioje kelios Europos šalys atsisakė suteikti Bolivijos prezidento lėktuvui, skrendančiam iš Maskvos, oro erdvę. Tuomet klaidingai manyta, kad jame yra JAV žvalgybos paslaptis paviešinęs Edwardas Snowdenas.
Bolivija kartu su Venesuela ir Nikaragva pasiūlė prieglobstį buvusiam JAV nacionalinio saugumo agentūros IT kontraktininkui, kuris nutekino žiniasklaidai detalių apie Amerikos vykdomas didelio masto elektroninio šnipinėjimo programas, o dabar yra ieškomas Vašingtono.