Virtualiosios mergaitės kūrėjai taip pat buvo apdovanoti konkurse „Dutch Design Award“. Šiame renginyje Sweetie susižėrė pagrindinį apdovanojimą.
Mergaitė buvo sukurta tam, kad padėtų išaiškinti internetinius pedofilus. „Vyrai manęs prašo, kad nusirengčiau. Jie ir patys nusirengia. Žaidžia su savimi. Nori, kad ir aš žaisčiau su savimi. Kai tik atsirandu internete, jie ateina pas mane. Dešimtys, šimtai, kas valandą. Jų daug. Bet jie nežino, kad esu netikra, tik kompiuterinė programa, sukurta, kad juos susektume“, – sako Sweetie specialiai sukurtame filmuke, kuriame ne tik reklamuoja projektą, bet taip pat ir pasakoja apie vaikų pornografijos internete mastus, ieškančius seksui nepilnamečių vyrus ir vaikų vergavimą sekso biznyje.
Kompiuterinė mergaitė atrodo kaip 10-metė filipinietė. Egzotiškus bruožus ji turi ne be priežasties – vyrai iš turtingų šalių moka vargingų kraštų vaikams už seksualinius veiksmus priešais interneto kameras. Pietryčių Azija yra kaip tik ta pasaulio dalis, kurioje šis verslas klesti, nes vietos policija nesilaiko tarptautinių normų, o vaikai nepraneša apie tokį išnaudojimą. Anot „Terre des Hommes“ vadovo Alberto Jaapo Santbrinko, čia sekso biznyje – tiek realiame, tiek virtualiame, verčiami dalyvauti net šešiamečiai.
Kai 2013-ųjų gegužę Sweetie pasirodė internete, per 9 minutes atsirado šimtai vyrų, kurie buvo pasiruošę sumokėti jai, kad nusirengtų prieš kamerą. Akcija vyko 10 savaičių ir buvo išties sėkminga. Jos organizatoriai įrašinėjo vyrus iš viso pasaulio, kurie buvo pasiryžę sumokėti už nuogą vaiką ekrane. Virtuali mergaitė nieko neįkalbinėjo, bet nuolat sulaukdavo prašymų nusirengti.
Kampanijos organizatoriai tvirtina, kad praktiškai joks vyras taip ir nesuprato bendravęs su kompiuterine programa, visi jie jautėsi kalbėję su realia mergaite. Iš viso Sweetie pabendravo su 20 tūkst. vyrų iš 71 šalies, pavyko nustatyti tūkstančių iš jų duomenis ir adresus. Daugiausiai vyrų buvo iš JAV (254), Didžiosios Britanijos (110) ir Indijos (103). Keli yra ir iš kaimyninės Lenkijos. Susektųjų duomenys perduoti Interpolui. Pasirodė, kad nemaža dalis šių vyrui seksualiai išnaudojo vaikus ir realiame gyvenime, ne vienas turi savo vaikų.
Tačiau kol kas yra pasibaigęs tik vienas teismo procesas, kuriame nubausta Sweetie „auka“. CNN teigimu, tai 37 metų australas Scottas Robertas Hansenas, kuris už panašius nusikaltimus jau yra baustas. Jam skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, bet teismo jis laukė areštinėje 8 mėnesius, tad po nuosprendžio buvo paleistas, kalėjimą pakeičiant namų areštu. Taip pat jo laukia reabilitacija, privaloma seksualiniams nusikaltėliams.
„Terre des Hommes“ toliau kalba apie augantį reiškinį, kuris vadinamas „vaikų seksturizmas priešais interneto kameras“. Ir įspėja – netrukus tai jau gali tapti nekontroliuojama.
Jungtinių Tautų duomenimis, seksualinėmis vaikų paslaugomis internete naudojasi net 750 tūkst. asmenų visame pasaulyje. O vaikai Pietų Amerikoje, Azijoje ir Afrikoje neretai net savo tėvų yra verčiami tokias paslaugas teikti.