Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2014 12 06 /19:02

Vladimiras Putinas, Vnukove pasitikdamas Prancūzijos prezidentą, atrodė susinervinęs

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, užsukęs į Maskvą šeštadienį, Vnukovo oro uoste pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui aptarti krizę Ukrainoje.
V.Putino ir F.Hollande'o susitikimas Vnukovo oro uoste
V.Putino ir F.Hollande'o susitikimas Vnukovo oro uoste / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Rusija

V.Putinas atrodė susinervinęs, kai pasitiko F.Hollande'ą, grįžtantį į Prancūziją po vizito Kazachstane. Prancūzijos vadovas tapo aukščiausio rango Vakarų šalių lyderiu, apsilankiusiu Rusijoje po kovo mėnesio, kai Maskva aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą.

Mandagumo frazės

„Pone Prezidente, manau, kad turėtume aptarti su Ukrainos krize susijusias problemas“, – pasakė F.Hollande'as V.Putinui per vertėją ir pridūrė, kad tikisi pažangos krizei įveikti.

V.Putinas pažymėjo esąs įsitikinęs, kad trumpas F.Hollande'o vizitas padės siekti pažangos sprendžiant krizę, per kurią Vakarų šalys paskelbė sankcijas Rusijai, o Maskvos ir Vakarų valstybių santykiai pašlijo labiausiai nuo Šaltojo karo pabaigos.

VIDEO: V.Putino ir F.Hollande'o susitikimas

„Jūs buvote susitikimo Normandijoje iniciatorius spręsti tas problemas, kurias jūs minėjote. Problemos sudėtingos, tuo labiau diskusija, kurią mes tęsiame šia tema, ji vis dėlto duoda tam tikrą teigiamą rezultatą, ir esu įsitikinęs, kad jūsų šiandieninis vizitas, toks trumpas, darbinis, be abejo, bus naudingas daugeliui problemų išspręsti“, – pareiškė V.Putinas, turėdamas omenyje birželį vykusį susitikimą svarbios Antrojo pasaulinio karo operacijos atminimo ceremonijų kuluaruose.

Dėkoju jums už tai, kad radote kelias minutes pasikalbėti su manimi šiandien.

„Dėkoju jums už tai, kad radote kelias minutes pasikalbėti su manimi šiandien“, – pasakė F.Hollande'as.

Kol susitikimo pradžioje buvo reporterių, F.Hollande'as neužsiminė, ar turi kokių nors naujų pasiūlymų, kaip padėti nutraukti kovas tarp Ukrainos karių ir prorusiškų separatistų Ukrainos rytuose, kur nuo balandžio žuvo daugiau kaip 4300 žmonių.

Penktadienį Astanoje F.Holande'as pareiškė, kad Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos ir Ukrainos vadovai turi kartu pradėti įtampos mažinimo tarp šių valstybių procesą.

Dabar F.Hollande'as užsiminė norintis aptarti kai kuriuos klausimus, kilusius dėl ketvirtadienį V.Putino paskelbto metinio pranešimo, kuriame Kremliaus lyderis kaltino „vakarykščius priešus“ mėginimu sukurti naują geležinę uždangą aplink Rusiją.

Penktadienį Astanoje F.Holande'as pareiškė, kad Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos ir Ukrainos vadovai turi kartu pradėti įtampos mažinimo tarp šių valstybių procesą.

Per vizitą Kazachstane, kur Prancūzijos lyderis susitiko su Maskvos sąjungininku prezidentu Nursultanu Nazarbajevu, F.Hollande'as sakė, kad V.Putinui vertėtų žvelgti į ateitį, o ne į praeitį, norint sumažinti įtampą dėl Ukrainos krizės.

„Klausiausi jūsų kalbos prieš kelias valandas; manau, kad kažkuriuo metu reikia atsisakyti tų kliūčių, sienų, kurios gali mus perskirti, ir aš manau, kad mes galime tai padaryti“, – pažymėjo Prancūzijos prezidentas.

Papildyta 19.02 val. Ko vertos V.Putino kalbos apie taiką?

„Padėtis ten tragiška: mes matome, kad lig šiol žūva žmonės, bet aš tikiuosi, kad artimiausiu metu vis dėlto bus priimtas galutinis sprendimas, susijęs su ugnies nutraukimu“, – sakė V.Putinas ir pridūrė, kad apie tai su F.Hollande'u kalbėta labai išsamiai.

„Tikiuosi, – ir Rusija, ir Prancūzija, ir kitos į šį sureguliavimo procesą įtrauktos šalys, – tikiuosi, kad bus žengti papildomi žingsniai dėl mainų belaisviais“, – sakė V.Putinas.

Rusijos prezidentas pabrėžė, kad dabar „situacija leidžia tikėtis geresnio“.

V.Putinas dar pasakė žurnalistams, kad Rusija, kuri kovo mėnesį aneksavo Krymą, palaiko teritorinį Ukrainos vientisumą...

„Rusija ir Prancūzija pasisako už nedelsiamą kraujo liejimo nutraukimą, už tai, kad būtų rasti suartėjimo būdai, ir dėl vieningos politinės erdvės atstatymo“, – pažymėjo Rusijos prezidentas.

Pasak jo, susitikime kalbėta ir apie būtinybę atkurti ūkinius ryšius „tarp Ukrainos pietryčių rytų ir likusios jos dalies“.

„Abi šios teritorijos dalys reikalingos viena kitai“, – nurodė jis, pridurdamas, kad iš pat pradžių didelė Ukrainos energetikos dalis rėmėsi akmens anglimi, kuri išgaunama Ukrainos pietryčiuose.

„Reikia galų gale atkurti ūkinius ryšius, reikia nukreipti ten akmens anglį, gauti už tai elektros energiją. Reikia atkurti normalų finansinių įstaigų darbą. Visa tai galima padaryti ir reikia, ir kuo greičiau“, – pabrėžė Rusijos lyderis.

V.Putinas dar pasakė žurnalistams, kad Rusija, kuri kovo mėnesį aneksavo Krymą, palaiko teritorinį Ukrainos vientisumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos