„Stern-RTL“ apklausos duomenimis, 77 procentai vokiečių norėtų, kad A.Merkel griežčiau reaguotų į Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano pasisakymus, net jei tai grėstų ir Europos Sąjungos bei Turkijos susitarimui dėl pabėgėlių.
Apklausa taip pat parodė, kad vis daugiau rinkėjų nusivilia A.Merkel Krikščionių demokratų partijos bei Bavarijos Krikščionių socialinės sąjungos vadovavimu.
Nuo 2013 metų rinkimų centro dešinieji prarado net 8,5 proc. rinkėjų palaikymo. Šiuo metu krikščionis demokratus palaiko 33 proc. balsavimo teisę turinčių vokiečių.
Tuo metu kraštutinės dešinės „Alternatyva Vokietijai“ augina savo populiarumą. Jei Bundestago rinkimai būtų surengti šią savaitę, kraštutiniai dešinieji surinktų net 12 proc. balsų.
Apklausa buvo atlikta gegužės 17-20 dienomis.
Kanclerė ramina
Tuo metu Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį pabandė išsklaidyti nerimą dėl istorinės Europos Sąjungos ir Turkijos sutarties, kuria siekiama suvaldyti migrantų srautą į Europą, po Turkijos vadovo grasinančio pasisakymo.
„Aš nesijaudinu, – A.Merkel sakė žurnalistams. – Galbūt kai kuriems klausimams (išspręsti) prireiks daugiau laiko, bet mes, iš principo savo ruožtu, laikysimės susitarimo“.
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį perspėjo Europos Sąjungą, kad Turkijos parlamentas blokuos įstatymus, susijusius su sutartimi, jeigu Ankarai nebus suteiktas bevizis režimas.
Šis perspėjimas nuskambėjo tarp Turkijos lyderio ir ES augant įtampai dėl virtinės klausimų, tarp kurių yra susijusių su žmogaus teisėmis.
Vis daugiau ženklų rodo, kad turkai negaus bevizių kelionių iki šio mėnesio pabaigos, o Vokietijos kanclerė A.Merkel per derybas su R.T.Erdohanu pirmadienį taip pat perspėjo, kad šiuo terminu nebus galutinai viskas suderinta.