– Kodėl ėmėtės tokios tyrimo temos? Pradėkime nuo to.
– Taip, mes nusprendėme tinkamai įsitraukti į susiklosčiusią situaciją, kuri taip smarkiai paveikė Lenkiją, nes reakcija, kurią matėme iš Lenkijos vyriausybės ir lenkų visuomenės, priimant tuos, kurie bėga nuo karo Ukrainoje, labai skyrėsi nuo reakcijų, kurias matėme maždaug nuo 2021 m. rudens, kai buvo daugiausia musulmonų pabėgėlių, bandančių patekti į Lenkiją per Baltarusiją. Taigi mes manėme, kad šis skirtumas atsižvelgiant į tai, kaip reaguojama į tuos, kurie bėga nuo karo ir sunaikinimo, mums pasirodė intriguojantis. Ir tai norėjome geriau suprasti.
– Visų pirma, kokios temos, problemos ir klausimai yra svarbūs jaunoms moterims ir vyrams Lenkijoje?
– Viena iš svarbiausių mūsų diskusijų, manau, buvo apie gerovės klausimus pabėgėlių krizės kontekste. Ši tema ypač aktuali jaunoms moterims, ne tiek pagyvenusiems žmonėms, kiek jaunoms moterims, kurios nerimavo dėl vaikų priežiūros, švietimo ir sveikatos priežiūros. Ir matome, ypač tikslinėse grupėse, kurias apklausėme, kad yra tam tikras konkurencijos dėl išteklių jausmas. Taigi ištekliai yra riboti ir žmonės tai žino.
Taigi tūkstančių ar milijono ir daugiau pabėgėlių priėmimas iš Ukrainos kelia tam tikrą nerimą, ypač tarp jaunų moterų. Tuo metu jaunus vyrus labiau neramina kultūrinis homogeniškumas arba kitokia baimė.