Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad sienų uždarymas nėra „nei ilgalaikis, nei tvarus“ sprendinys kovojant su Senąjį žemyną užklupusia rimčiausia migrantų krize nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, ir pabrėžė, kad dėl tokio žingsnio Graikijai teks visa pabėgėlių antplūdžio našta.
A.Merkel ir A.Cipro išsakyti komentarai, atspindintys gilų susiskaldymą Bendrijoje, buvo atsakas į Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko pozityvią reakciją į vadinamojo Balkanų maršruto uždarymą ir pareiškimą, esą šis žingsnis yra dalis 28–ių narių Bendrijos kolektyvinio atsako į krizę.
A.Merkel ir A.Cipras savo griežtą poziciją išdėstė po to, kai Slovėnija ir Kroatija nuo trečiadienio uždarė savo sienas tranzitu per jų teritorijas vykstantiems migrantams, o Serbija pareiškė ketinanti pasekti jų pavyzdžiu.
ES narė Slovėnija nurodė, kad įsileis tik tuos migrantus, kurie prašysis šalyje prieglobsčio arba prašysis įleidžiami „dėl humanitarinių priežasčių ir atsižvelgiant į Šengeno zonos taisykles“.
Vyriausybės vadovas Miro Ceraras pareiškė, jog šis žingsnis reiškia, kad Balkanų „kelias nelegaliems migrantams daugiau neegzistuoja“.
Tuo tarpu D.Tuskas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, jog šiuo atveju kalbama „ne apie vienašališkus veiksmus, o apie bendrą 28–ių ES narių sprendimą“.
„Dėkoju Vakarų Balkanų valstybėms už dalies išsamios ES strategijos, skirtos kovai su migrantų krize, įgyvendinimą“, – rašė ES prezidentas.
A.Cipras savo ruožtu „Twitter“ parašė, kad D.Tuskui „derėtų sutelkti dėmesį į pastangas įgyvendinti mūsų bendrus sprendimus ir neskatinti tų, kurie juos ignoruoja“.