Taip kalbama pirmojoje vokiečių nacionalinio saugumo strategijoje – dokumente, parengtame kanclerio Olafo Scholzo koalicijos.
„Kinija įvairiais būdais bando pertvarkyti esamą taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką, vis ryžtingiau įtvirtina dominuojančią padėtį regione, kartais veikdama prieš mūsų interesus ir vertybes“, – teigiama jame.
Dokumente Kinija griežtai kritikuojama dėl didėjančio spaudimo regiono stabilumui ir tarptautiniam saugumui bei žmogaus teisių nepaisymo.
Tačiau dokumente pripažįstama, kad Azijos milžinė „išlieka partnere, be kurios neįmanoma išspręsti daugelio pasaulinių iššūkių ir krizių“.
„Būtent todėl turime išnaudoti bendradarbiavimo šiose srityse galimybes“, – priduriama jame.
Ilgai lauktas strategijos planas paskelbtas likus kelioms dienoms iki Kinijos ministro pirmininko Li Qiango vizito į Berlyną.
Paklaustas, kokia žinia Pekinui siunčiama šiuo dokumentu, O.Scholzas atsakė, kad „svarbiausia yra tai, kad Kinija ir toliau ekonomiškai augs ir kad Kinijos integracija į pasaulinę prekybą ir pasaulinius ekonominius santykius neturėtų būti apsunkinta“.
„Tačiau taip pat reikia atsižvelgti į mums kylančius saugumo klausimus“, – sakė jis ir pridūrė, kad Vokietija „nenori atsiskirti, mes norime mažinti riziką“.