Pasak britų laikraščio „The Independent“, toks pasiklausymo postas yra ambasadoje Berlyne, visai netoli nuo Vokietijos kanclerės Angelos Merkel biuro ir parlamento Bundestago.
Straipsnyje sakoma, kad britų elektroninio pasiklausymo centras GCHQ ant ambasados stogo tikriausiai naudojo aukštųjų technologijų įrangą duomenims Vokietijoje rinkti.
Laikraštis rašo apie aeronuotraukas ir informaciją apie buvusią šnipinėjimo veiklą Vokietijoje, ir dokumentus, kuriuos pateikė Edwardas Snowdenas, į Maskvą pabėgęs buvęs JAV Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) kontraktininkas.
Straipsnis pasirodė kilus triukšmui dėl pranešimų, kad Jungtinės Valstijos, vykdydamos pasaulinio masto sekimo operacijas, slapta pasiklausydavo ir A.Merkel mobiliojo telefono.
„Užsienio reikalų ministro Guido Westerwelle iniciatyva britų ambasadoriaus paprašyta atvykti pokalbio į Užsienio reikalų ministeriją“, – sakoma Vokietijos URM pareiškime.
„Europos departamento direktorius paprašė paaiškinti apie britų žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus ir nurodė, kad ryšių pasiklausymas iš diplomatinės misijos yra tarptautinės teisės pažeidimas“, – pažymima pareiškime.
Užsienio reikalų ministerijos prašymas yra mažiau rimtas diplomatinis veiksmas už oficialų ambasadoriaus iškvietimą.
Londone Britanijos ministrų pirmininko Davido Camerono atstovas taip pasakė: „Mes nekomentuojame žvalgybos klausimų. Mano supratimu, jis buvo iškviestas. Toks britų ambasadoriaus darbas – kalbėtis su Vokietijos vyriausybe – ir tegu jis tai daro. Ministras pirmininkas nekalbėjo su A.Merkel. Mūsų santykiai su Vokietijos vyriausybe puikūs ir, manau, tokie ir toliau bus.“