Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vokietija perspėja, kad gali iškelti savo NATO pajėgų karius iš Turkijos bazės

Berlynas pirmadienį pasipiktino Ankaros atsisakymu leisti Vokietijos įstatymų leidėjams aplankyti netoli Sirijos esančioje NATO bazėje dislokuotus vokiečių karius ir pagrasino, kad gali perkelti juos kitur.
Vokiečių kariai ir karinė technika
Vokietija perspėja, kad gali iškelti savo NATO pajėgų karius iš Turkijos bazės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vokietijos užsienio reikalų ministerija Ankaros atsisakymą leisti parlamentarams apsilankyti pietinėje Turkijos dalyje esančioje Indžirliko aviacijos bazėje, iš kurios tarptautinės koalicijos pajėgos atakuoja islamistų grupuotę „Islamo valstybė“, pavadino „visiškai nepriimtinu“.

Indžirlike yra dislokuota maždaug 250 vokiečių karių, aptarnaujančių bei pilotuojančių žvalgybos lėktuvus „Tornado“, vykdančius operacijas virš Sirijos, ir degalų papildymo ore lėktuvus, kurie teikia paramą su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ kovojantiems partneriams.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Turkijos pozicija yra „netinkama“, o Vokietija, net ir tęsdama derybas šiai problemai išspręsti, kartu „ieškos alternatyvų Indžirlikui“, taip pat ir Jordanijoje.

„Scanpix“/AP nuotr./Angela Merkel
„Scanpix“/AP nuotr./Angela Merkel

Gynybos ministerijos atstovas sakė, kad Jordanija pasiūlė „geriausias sąlygas“, po to, kai pernai Turkija pirmą kartą keletą mėnesių neįsileido Vokietijos įstatymų leidėjų, ir Berlynas pradėjo ieškoti galimybių perkelti savo pajėgas į šią karalystę, Kuveitą arba Kiprą.

Atstovas taip pat perspėjo, kad bet koks pajėgų perkėlimas gali užtrukti keletą mėnesių.

Kadangi Vokietijos karinėms misijoms yra reikalingas parlamento pritarimas, „būtina, kad mūsų įstatymų leidėjai galėtų aplankyti mūsų karius“, pabrėžė A.Merkel.

Kadangi Vokietijos karinėms misijoms yra reikalingas parlamento pritarimas, „būtina, kad mūsų įstatymų leidėjai galėtų aplankyti mūsų karius“, pabrėžė A.Merkel.

Užsienio reikalų ministerijos atstovas Martinas Schaeferis pirmadienį leido suprasti, kad Turkijos atsisakymas yra susijęs su Vokietijos sprendimu suteikti prieglobstį turkų kariams, kuriuos Ankara kaltina dalyvavimu nepavykusiame praėjusių metų perversme prieš prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.

Tuo metu Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad Vokietijoje prieglobsčio paprašė daugiau nei 400 Turkijos kariškių, diplomatų, teisėjų ir kitų pareigūnų bei jų giminaičių. Jie baiminasi, kad su jais gali būti susidorota dėl numanomų ryšių su JAV gyvenančiu musulmonų pamokslininku Fethullah Gulenu, kurį R.T.Erdohanas kaltina perversmo organizavimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos