Šie trys asmenys, įvardijami kaip Herwigas F. (Hervigas F.), Ina F. bei Thomas R. (Tomas R.), „rimtai įtariami dirbus kinų slaptajai tarnybai“ kažkuriuo metu iki 2022-ųjų birželio, nurodoma prokurorų pranešime.
Įtariamieji buvo sulaikyti Diuseldorfe ir Bad Homburge Vakarų Vokietijoje; jų namuose ir darbo vietose taip pat buvo atliktos kratos.
Įtariama, kad Thomas R. dirbo Kinijos valstybės saugumo ministerijos darbuotojo agentu ir Vokietijoje rinko informaciją apie technologijas, kurios galėtų būti naudojamos kariniais tikslais.
Teigiama, kad jis užmezgė ryšius su Herwigu F. ir jo žmona Ina F., kurie vadovauja vienai įmonei Diuseldorfe, siekdamas gauti prieigą prie tokių technologijų ir užmegzti ryšius su Vokietijos mokslo ir tyrimų bendruomene.
Prokurorai teigė, kad bendrovė pasirašė susitarimą su vienu Vokietijos universitetu dėl žinių perdavimo.
Pirmajame projekto etape, jų tvirtinimu, sutartiniam kinų partneriui buvo parengta studija apie moderniausias mašinų dalis, naudojamas galinguose laivų varikliuose.
Pasak prokurorų, šis sutarties partneris buvo kinų ministerijos darbuotojas, kuriam dirbo Thomas R., o projektą finansavo Kinijos valstybinės agentūros.
Sulaikymo metu įtariamieji taip pat, kaip teigiama, vedė tolesnes derybas dėl mokslinių tyrimų projektų, kurie galėtų būti naudingi plečiant Kinijos karinius jūrų pajėgumus.
Trijulė taip pat kaltinama Kinijos valstybės saugumo ministerijos naudai iš Vokietijos įsigijusi specialų lazerį ir be leidimo jį eksportavusi į Kiniją.