Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock, kalbėdama telefonu su kolega kinu Wang Yi, atkreipė dėmesį į „šokiruojančius pranešimus ir naujus įrodymus apie labai rimtus žmogaus teisių pažeidimus Sindziange“, sakoma Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.
A.Baerbock „paragino atlikti skaidrų tyrimą“ dėl šių įtarimų, priduriama jame.
Anksčiau antradienį kelios žiniasklaidos priemonės paskelbė nutekintus dokumentus, vadinamus Sindziango policijos bylomis, kuriose matyti tūkstančiai nuotraukų iš, kaip manoma, Sindziango masinio įkalinimo vietų ir daug sulaikytų uigūrų.
Remiantis pranešimais, jauniausiam sulaikytam asmeniui buvo tik 15 metų.
Pranešimai pasirodė Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarei Michelle Bachelet pradedant vizitą Kinijos vakariniame regione ir tikintis daugiau sužinoti apie uigūrų likimą.
Aktyvistų teigimu, Komunistų partija jau daugelį metų kalina daugiau nei milijoną uigūrų ir kitų musulmonų mažumų narių atokaus vakarinio regiono „perauklėjimo stovyklose“, o Jungtinės Valstijos ir kitos Vakarų šalys šias priemones laiko genocidu.
Kinija kategoriškai neigia jai mestus kaltinimus ir vadina juos „šimtmečio melu“.
Anksčiau šį mėnesį AFP gautuose dokumentuose iš policijos duomenų bazės buvo išvardytos tūkstančių sulaikytų uigūrų pavardės ir pateikti jų duomenys.