„2015-ųjų gruodį tokių žmonių buvo 120 tūkst., šių metų sausį – 90 tūkst., vasarį – 60 tūkst., o kovą – 20 tūkst.“, – sakė Th.d Maiziere'as, praėjus kelioms savaitėms po to, kai virtinė Balkanų šalių uždarė savo sienas migrantams, sustabdydamos masinį antplūdį.
Vokietija praėjusiais metais priėmė daugiau nei 1 mln. pabėgėlių ir migrantų. Jų ypač padaugėjo rugsėjį, kai šalies kanclerė Angela Merkel nusprendė nekreipti dėmesio į ES prieglobsčio suteikimo taisykles.
Tiesa, masinis migrantų antplūdis išgąsdino vokiečius. Dabar šalyje laikinai grąžinta sienos kontrolė, o daug prieglobsčio gavimo kriterijų neatitinkančių migrantų tyliai deportuojami į šalis, iš kurių atvyko.
Th.de Maiziere'as penktadienį taip pat pareiškė, kad ES ir Turkijos susitarimas dėl migrantų krizės pažabojimo „buvo pradėtas vykdyti gerai“.
„Pabėgėlio statuso ir prieglobsčio prašytojų skaičius pirmąjį šių metų ketvirtį ženkliai sumažėjo“, – teigė Vokietijos vidaus reikalų ministras.
Nuo šių metų sausio iki kovo Vokietija sulaukė 170 tūkst. prašymų suteikti prieglobstį. Tuo metu pernai nuo spalio iki gruodžio tokių prašymų buvo net 500 tūkst.
Th.de Maiziere'as rėmėsi valstybinės pirminės registracijos sistemos EASY duomenimis.
Vis dėlto ministras perspėjo, kad „nors esama teigiamų ženklų, dar per anksti pateikti prognozę visiems metams“.
„Nežinome, ar neatsiras alternatyvių maršrutų – ypač tarp Libijos ir Italijos – ir kaip reaguotų Italija“, – sakė Th.de Maiziere'as.