„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vokietija skirs karinės paramos Ukrainai už daugiau nei 1 mlrd. eurų

Vokietijos vyriausybė penktadienį pranešė planuojanti skirti karinės paramos Ukrainai už daugiau nei 1 mlrd. eurų, Kyjivui skundžiantis, kad Berlynas nesiunčia sunkiosios ginkluotės.
Ukraina
Ukraina / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lėšos bus įtrauktos į šių metų papildomą biudžetą.

Iš viso, atsižvelgdamas į kitas šalis, Berlynas nusprendė padidinti savo tarptautinę paramą gynybos sektoriuje „iki 2 mlrd. eurų“, o „didžiąją dalį planuoja skirti kaip karinę pagalbą Ukrainai“, naujienų agentūrai AFP pranešė vyriausybės atstovė spaudai.

Šis 2 mlrd. eurų parama „daugiausia atiteks Ukrainai“, socialiniame tinkle „Twitter“ patvirtino finansų ministras Christianas Lindneris.

Ukraina lėšas turės panaudoti iš esmės karinės įrangos pirkimams finansuoti.

Pastaruoju metu Ukraina ir kai kurios ES šalys, tokios kaip Lenkija ir Baltijos šalys, vis garsiai kritikuoja nepakankama vadinamą Berlyno paramą aprūpinant Kyjivą ginkluote.

Šią savaitę Kyjivas atmetė Vokietijos prezidento Franko Walterio Steinmeierio, buvusio užsienio reikalų ministro, neseniai pripažinusio padarius „klaidų“ dėl savo pernelyg minkštos pozicijos Maskvos atžvilgiu praeityje, pasiūlytą vizitą. Vokietijoje šis žingsnis plačiai įvertintas kaip diplomatinis akibrokštas.

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vyriausiasis padėjėjas trečiadienį pareiškė, kad Kyjivas laukia Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo vizito ir Berlyno pažado tiekti Ukrainai daugiau ginklų, taip paaiškindamas atsisakymą priimti vokiečių valstybės vadovą.

Visgi kancleris nurodė, kad artimiausiu metu neketina apsilankyti Ukrainoje.

O.Scholzas pastaruoju metu susidūrė su intensyvėjančiu spaudimu stiprinti paramą Ukrainai.

Savo šalyje jis sulaukė kritikos dėl dvejonių pasiųsti sunkiosios ginkluotės Ukrainai, nepaisant dramatiško Vokietijos gynybos politikos posūkio, paskatinto Rusijos invazijos.

Keliems kitiems pasauliniams lyderiams, įskaitant Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Borisą Johnsoną ir Europos Komisijos vadovę Ursulą von der Leyen, apsilankius Kyjive, kritikai klausė, kodėl pats O.Scholzas nevyksta tokio vizito.

Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Andrijus Melnykas pažymėjo, kad O.Scholzo kelionė į Kijevą pasiųstų „stiprų signalą“, o opozicinė partija CDU paragino jį „nuvykti suvokti situacijos vietoje“.

Netgi O.Scholzo valdančiosios koalicijos narė Marie-Agnes Strack-Zimmermann iš liberalios partijos FDP pirmadienį verslo dienraščiui „Handelsblatt“ duotame interviu paragino O.Scholzą „pradėti naudotis savo vadovavimo ir lyderystės galiomis“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs