Daugeliui Vokietijos traukinių mašinistų atstovaujanti GDL profesinė sąjunga pirmadienį paskelbė, kad šią savaitę surengs kelis streikus, žlugus deryboms su geležinkelių operatore „Deutsche Bahn“ dėl geresnio darbo užmokesčio ir trumpesnės darbo savaitės.
Pirmasis streikas truks 35 valandas ir krovinių vežimo sektoriuje prasidės trečiadienį 17 val. Grinvičo (19 val. vietos) laiku, o keleivių vežimo sektoriuje – ketvirtadienį 1 val. Grinvičo (3 val. Lietuvos) laiku, žurnalistams sakė GDL vadovas Clausas Weselsky (Klausas Veselskis).
„Pradedame vadinamąją streikų bangą“, – sakė jis, o tai reiškia, kad „geležinkelis nebėra patikima transporto priemonė“.
Be to, profsąjungos pirmadienį paragino atnaujinti „Lufthansa“ darbuotojų streikus.
Vokietijos profesinė sąjunga „Ver.di“ pranešė, kad „Lufthansa“ antžeminio aptarnavimo darbuotojai nuo ketvirtadienio surengs dviejų dienų streiką. „Ver.di“ kaltina oro linijų grupės vadovybę, kad ši nerodo jokio noro pateikti geresnį pasiūlymą.
„Ver.di“ teigė, kad streikas sutrikdys skrydžius nuo ketvirtadienio 3 val. Grinvičo (5 val. Lietuvos) laiku iki šeštadienio 6 val. 10 min. Grinvičo (8 val. 10 min. Lietuvos) laiku.
Šis raginimas paskelbtas praėjus mažiau nei savaitei po paskutinio „Lufthansa“ techninės pagalbos ir aviacijos mokymo padalinių antžeminio aptarnavimo darbuotojų streiko. Tačiau šis streikas tiesioginės įtakos skrydžiams neturėjo.
Pagrindinis „Ver.di“ derybininkas Marvinas Reschinsky (Marvinas Rešinskis) teigė apgailestaujantys, kad keleiviai netrukus vėl nukentės nuo streikų.
„Ignoruodama mūsų prašymą derėtis, „Lufthansa“ mums sako, kad imsis veiksmų tik tada, kai spaudimas dar labiau padidės“, – sakė jis.
„Ver.di“ siekia, kad jos atstovaujamų darbuotojų darbo užmokestis būtų padidintas 12,5 proc., t. y. mažiausiai 500 eurų per mėnesį
Naujausiame „Lufthansa“ pasiūlyme buvo numatytas didesnis darbo užmokesčio padidinimas per ilgesnį laikotarpį, tačiau profsąjungos teigimu, jis neatitiko „Ver.di“ reikalavimų.
Kitas derybų etapas vyks kovo 13–14 dienomis.
Mėnesio pradžioje „Lufthansa“ antžeminio aptarnavimo darbuotojų vienos dienos streikas, kuriam vadovavo „Ver.di“, smarkiai sutrikdė oro transporto bendrovės tvarkaraštį.
Vienos dienos streikas, dėl kurio buvo sustabdyta 80–90 proc. komercinių oro linijų skrydžių, paveikė apie 100 tūkst. keleivių.
Vokietijoje vyksta daug streikų įvairiuose sektoriuose, įskaitant transportą, valstybės tarnybą ir prekybos centrus.
Dėl infliacijos ir koronaviruso pandemijos nukentėję darbuotojai reikalauja didesnio darbo užmokesčio, kad galėtų susidoroti su mažėjančia perkamąja galia.