„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vokietijos diplomatijos vadovas S.Gabrielis siūlo atšaukti sankcijas Rusijai

Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis pasiūlė ištiesti draugystės ranką Rusijai ir atšaukti šiai šaliai sankcijas – mainais į uolų paliaubų Rytų Ukrainoje laikymąsi, skelbia „Handelsblatt“.
Sigmaras Gabrielis
Sigmaras Gabrielis / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Kad būtų galima panaikinti sankcijas Rusijai, kurios šiai šaliai buvo pritaikytos po Krymo aneksijos ir karo Donbase įplieskimo, S.Gabrielis užsiminė per Rytų Europos ekonominių ryšių komiteto susitikimą.

Ši organizacija vienija apie 200 kompanijų, investuojančių Rusijoje. Komiteto vadovas Eckaras Cordesas dar 2014-ųjų rugsėjį sankcijas Rusijai vadino klaida.

O S.Gabrielis šią savaitę pareiškė, kad Rusiją reikėtų „apdovanoti“, jei ji laikytųsi paliaubų Rytų Ukrainoje.

Dalis Vokietijos politikų ir toliau svarsto, kad galbūt galima atšaukti dalį sankcijų net neįgyvendinus Minsko susitarimų.

ES ir JAV sankcijas Rusijai paskelbė 2014 metais, o suvaržymai reguliariai, kas pusmetį, atnaujinami, mat Maskva nesilaiko abiejų Minsko susitarimų, kuriais siekiama normalizuoti ir situaciją Rytų Ukrainoje, ir dvišalius Rusijos bei Ukrainos santykius.

Gruodį ES ir vėl pratęsė sankcijas Rusijai dar šešiems mėnesiams, o JAV naujas sankcijas turėtų skelbti vasarį – gali būti, kad bus įšaldytos Vladimiro Putino aplinkai priklausančių oligarchų sąskaitos.

Bet dalis Vokietijos politikų ir toliau svarsto, kad galbūt galima atšaukti dalį sankcijų net neįgyvendinus Minsko susitarimų.

Antai S.Gabrielis teigia, kad noras, jog Rusija pirmiausia visiškai įgyvendintų visas susitarimų sąlygas ir tik tada sulauktų sankcijų atšaukimo, yra „nerealistiška“.

Be to, Vokietijos užsienio reikalų ministras kritikuoja naująsias JAV sankcijas Rusijai, kurios, jo teigimu, pakenktų Vokietijos energetikos kompanijų interesams.

Rusija yra svarbi verslo partnerė Vokietijai, kuri godžiai naudoja rusiškus energijos ištekliu. O naujausios JAV sankcijos greičiausiai sutrikdytų Maskvai ir Berlynui svarbų dujotiekio „Nord Stream 2“ projektą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Nord Stream 2“ dujotiekis kelia aistras Vidurio Europoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Nord Stream 2“ dujotiekis kelia aistras Vidurio Europoje

Į „Gazprom“ tiesiamą dujotiekį yra investavusios dvi Vokietijos energetikos kompanijos – „Uniper ir „Wintershall“.

S.Gabrielis taip pat pasisakė prieš JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos ekonominę politiką, esą nenaudingą Europos verslininkams: „Mes negalime priimti tokios JAV strategijos, kuri mus paverčia priešais ekonomine prasme.“

Tokios ministro kalbos – įprastos Vokietijos socialdemokratams, kurie nuo sovietinių laikų stengiasi palaikyti gerus santykius su Rusija. Visuomenės nuomonė vis dėlto kitokia: pernai skelbta, kad Rusiją grėsme laiko 49 proc. vokiečių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“