Pirmadienį Herksheimo parapijos tarybos 10 narių balsavo už tai, kad šis 1934 metais išlietas bronzinis varpas būtų paliktas kaip „susitaikymo varomoji jėga ir paminklas prieš smurtą bei neteisingumą“. Trys tarybos nariai balsavo prieš šį siūlymą.
Taryba taip pat atmetė regiono Protestantų Bažnyčios siūlymą sumokėti už 240 kilogramus sveriančio varpo nuėmimą ir pakeitimą jį kitu.
Prie bažnyčios, kuri yra įtraukta į kultūros paveldo sąrašą, turėtų atsirasti varpo istoriją pasakojanti paminklinė lentelė.
Vos septynis šimtus gyventojų turintis miestelis dėmesio dėl „Hitlerio varpo“ susilaukė po to, kai buvęs bažnyčios vargonininkas pasiskundė dėl minėto užrašo.
Kai kurie tikintieji nusivylė sužinoję, kad tuokėsi, krikštijo savo vaikus ir dalyvavo kitose religinėse apeigose skambant „Hitlerio varpui“.
Pirmadienį vykusiame savivaldybės susirinkime miestelio meras Georgas Welkeris sakė, kad „bendruomenei reikia aiškumo, kuriuo keliu eiti toliau“.
Praėjusiais metais buvęs miestelio meras Rolandas Beckeris buvo priverstas atsistatydinti dėl savo pasisakymų, kuriuose, iš pažiūros, jis gynė ne tik varpą, bet ir nacių laikus.
Nuo praėjusio rugsėjo, kai kilo skandalas, netoli universitetinio Heidelbergo miesto esantis prieštaringai vertinamas varpas nutilo ir vietoje jo buvo naudojamas antras bažnyčios varpas.
Pirmadienį vykusiame savivaldybės susirinkime miestelio meras Georgas Welkeris sakė, kad „bendruomenei reikia aiškumo, kuriuo keliu eiti toliau“, cituodama merą pranešė naujienų agentūra DPA.
Jis pateikė ekspertų išvadas, remiantis kuriomis, minėtas varpas yra istorinio paveldo dalis ir turi likti vietoje, arba reikia jį perduoti kokiam nors muziejui.
Vietos tarybos sprendimą pasilikti varpą dauguma bendruomenės narių pasitiko plojimais, pranešė DPA.