„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vokietijos, Italijos, Austrijos prezidentai ragina kurti stiprią ir vieningą Europą

Vokietijos, Italijos ir Austrijos prezidentai šeštadienį paskelbtame bendrame laiške prieš birželį įvyksiančius Europos Parlamento rinkimus paragino kurti stiprią ir vieningą Europą.
Europos sąjungos vėliava
Europos sąjungos vėliava / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Bendrą laišką išspausdino Italijos dienraštis „Corriere della Sera“, likus mėnesiui iki birželio 6–9 dienomis vyksiančių rinkimų, kuriuose, prognozuojama, gerai pasirodys kraštutinių dešiniųjų partijos.

„Matome, kad visame pasaulyje kvestionuojamos pagrindinės vertybės – mūsų vertybės – pliuralizmas, žmogaus teisės ir teisinė valstybė, jei ne atvirai grasinama joms“, – rašė trys lyderiai.

„Ant kortos pastatyta ne kas kita, o mūsų demokratinės santvarkos pamatai“, – pabrėžė jie.

Nors Italijos, Vokietijos ir Austrijos prezidentų postai daugiausia ceremoniniai, jų visų užduotis – užtikrinti, kad būtų laikomasi jų šalių konstitucijų.

„Todėl būtina ginti demokratines institucijas ir vertybes, laisvės garantijas, žiniasklaidos nepriklausomybę, demokratinės politinės opozicijos vaidmenį, valdžių atskyrimą, valdžios įgyvendinimo ribų vertę“, – rašė Italijos prezidentas Sergio Mattarella (Serdžas Matarela), Vokietijos Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris) ir Austrijos prezidentas Alexander'as Van der Bellenas (Aleksandras Van Der Belenas).

Italijoje valdančioji kraštutinių dešiniųjų partija „Italijos broliai“ pagal populiarumą užima pirmąją vietą ir apklausose jai žadama 27 proc. balsų. Vokietijoje „Alternatyvai Vokietijai“ (AfD) žadama 15 proc. balsų, ir ši politinė jėga yra antroje vietoje po pagrindinės centro dešiniųjų partijos.

Manoma, kad Austrijoje taip pat nemažų laimėjimų pasieks Laisvės partija (FPOe).

Italijos premjerė Giorgia Meloni (Džordža Meloni) – „Italijos brolių“ lyderė – tvirtai palaiko NATO ir su Rusijos invazija kovojančią Ukrainą, nors kitos kraštutinių dešiniųjų partijos, tokios kaip Matteo Salvini (Matėjo Salvinio) „Lyga“ ir Marine Le Pen „Nacionalinis sambūris“ Prancūzijoje, kaltinamos prorusiškumu.

Trys prezidentai teigė, kad būtina didesnė Europos vienybė, kad būtų galima pasipriešinti tiems, „kurie abejoja pagrindiniais demokratijos principais“.

„Mūsų liberalioji demokratinė tvarka yra glaudžiai susijusi su Europos susivienijimu: įsitvirtinę Europos vertybių ir teisės normų bendrijoje, pasauliui pristatėme demokratine tvarka ir taika grindžiamą sambūvį“, – sakė jie.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“