Per televiziją rodysimame naujametiniame O.Scholzo pranešime, kurio tekstą prieš transliaciją šeštadienį paskelbė jo biuras, daugiausia dėmesio skirta Rusijos invazijos į Ukrainą padariniams ir jo vyriausybės pastangoms sušvelninti karo poveikį Vokietijos gyventojams.
Tačiau, pridūrė jis, „2022 metų istorija nėra vien tik karų, kančių ir nerimo istorija“. Ukrainiečiai gina savo tėvynę „iš dalies dėl mūsų pagalbos – ir mes toliau remsime Ukrainą“, teigė jis. Vokietija yra suteikusi karinės įrangos ir finansinės pagalbos.
Kancleris pabrėžė, kad Europos Sąjunga ir NATO yra vieningesnės nei bet kada anksčiau, „ir mes Vokietijoje nenusileidome, kai Rusija šią vasarą išjungė dujas, nes atsisakome būti šantažuojami“.
Rusija, kuriai anksčiau tekdavo daugiau nei pusė šalies gamtinių dujų tiekimo, nuo rugpjūčio pabaigos Vokietijai netiekia dujų.
Po invazijos į Ukrainą Vokietija ėmėsi kaupti dujas ir diversifikuoti jų tiekimą ir pradėjo statyti suskystintų gamtinių dujų terminalus, kurių pirmasis buvo atidarytas prieš dvi savaites. Per artimiausius mėnesius turėtų būti pastatyti ir kiti.
„Šiomis pastangomis siekiame, kad mūsų šalis ir Europa ilgainiui taptų nepriklausomos nuo rusiškų dujų, – sakė O. Scholzas. – Be to, šią žiemą išgyvensime patys – beje, taip pat dėl gerai aprūpintų dujų saugyklų ir bendrų pastangų taupyti energiją pastaraisiais mėnesiais.“
„Tai bus svarbu ir ateinančiais mėnesiais“, – teigė jis.
O.Scholzas taip pat atkreipė dėmesį į įvairius paketus, kuriuos vyriausybė parengė, siekdama sušvelninti didėjančių energijos ir kitų produktų kainų poveikį. Šiuo metu metinė infliacija Vokietijoje siekia 10 proc.
Kancleris sakė, kad šių metų istorija yra „susitelkimo ir stiprybės, ir, taip, taip pat pasitikėjimo“ istorija, ir paragino vokiečius ir 2023 metais laikytis tos pačios krypties.