„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vokietijos lyderiai pagerbė aukas po kruvino išpuolio Zolingene

Vokietijos lyderiai sekmadienį pagerbė tris rugpjūčio 23-iąją islamo ekstremisto peiliu nužudytus žmones. 
Solingeno bombardavimo atminimo ceremonija. / Michael Probst / dpa/picture-alliance
Solingeno bombardavimo atminimo ceremonija. / Michael Probst / dpa/picture-alliance

Dėl šio mirtino incidento svarbiausiu šalies politinės darbotvarkės klausimu tapo imigracija. 

Per išpuolį „Įvairovės festivalyje“, skirtame Vakarų Vokietijoje esančio Zolingeno 650-osioms metinėms paminėti, taip pat buvo sužeisti aštuoni žmonės.

Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris) per atminimo renginį miesto teatre sakė jaučiantis „palengvėjimą ir dėkingumą“, kad nė vienam iš jų dabar negresia rimtas pavojus.

Įtariamasis užpuolikas, 26 metų siras, kaip įtariama, susijęs su grupuote „Islamo valstybė“, turėjo būti deportuotas į Bulgariją, bet išvengė bandymų jį išsiųsti iš šalies.

Pastarosiomis dienomis kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco) vyriausybė paskelbė griežtinanti peilių kontrolę ir įvedė naujas priemones deportacijai palengvinti.

Penktadienį vokiečių vyriausybė įvykdė pirmą afganistaniečių deportaciją į gimtąją jų šalį nuo 2021 metų rugpjūčio, kai valdžią ten perėmė Talibanas, tesėdama po kito, birželį įvykdyto išpuolio, duotą pažadą.

„Tai siaubingas nusikaltimas, dėl kurio mes šiandien susirinkome, įvykdytas žmogaus, kuris, kaip mums žinoma, ieškojo ir rado čia apsaugą ir ja siaubingai piktnaudžiavo“, – per minėjimą, kuriame taip pat dalyvavo O. Scholzas ir kito aukščiausio rango pareigūnai, pareiškė F.-W Steinmeieris.

„Tai taip pat netoleruotina“, – pabrėžė jis. 

F.-W. Steinmeieris teigė, kad „ne veltui esame šalis, kuri priima žmones, ieškančius apsaugos nuo politinio persekiojimo ir karo“.

Jis pridūrė, kad „norime išlikti tokia šalimi, tačiau galiausiai tai galime padaryti tik tuo atveju, jei asmenų, kurie neturi teisės į šią specialią apsaugą, skaičius nepadarys mums pernelyg didelės naštos“.

„Turime dėti visas pastangas, kad įgyvendintume galiojančias ir dabar rengiamas atvykimo taisykles“, – sakė jis ir pridūrė, kad „tai turi būti ateinančių metų prioritetas“.

Išpuolis Zolingene taip pat atgaivino skaudžius prisiminimus apie rasistinį išpuolį prieš turkų šeimos namus, per kurį 1993 metais žuvo penkios moterys ir mergaitės. Vėliau buvo nuteisti keturi jauni vokiečiai.

„Jau buvo vienas sukrečiantis Zolingeno išpuolis, dabar – antras“, – sakė meras Timas Oliveris Kurzbachas (Timas Oliveris Kurcbachas).

„Kodėl visada Solingene?“ – klausė jis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau