Povandeninis kabelis „Estlink 2“ buvo atjungtas nuo tinklo trečiadienį, praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po to, kai Švedijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje buvo nutraukti du telekomunikacijų kabeliai.
„Beveik kiekvieną mėnesį laivai sugadina pagrindinius povandeninius kabelius Baltijos jūroje“, – sakė A. Baerbock Vokietijos žiniasklaidos grupei „Funke“.
„Įgulos palieka inkarus vandenyje, be jokios aiškios priežasties tempia juos jūros dugnu kelis kilometrus, o paskui juos praranda, kai bando juos ištraukti, – pridūrė ministrė. – Daugiau nei sunku vis dar tikėti atsitiktinumais. Tai skubus raginimas mums visiems pabusti.“
A. Baerbock paragino Europos Sąjungą (ES) įvesti daugiau sankcijų Rusijos šešėliniam laivynui.
Prieš kelias savaites ES šalys susitarė dėl griežtesnių sankcijų, skirtų apie 50 naftos tanklaivių iš Rusijos šešėlinio laivyno, naudojamo siekiant apeiti Vakarų sankcijas, įvestas dėl karo Ukrainoje. Sankcijų sąraše dabar yra 80 subjektų.
Jos teigimu, Maskvos šešėlinis laivynas ne tik kelia grėsmę aplinkai ir saugumui, bet ir yra naudojamas beveik trejus metus trunkančiai plataus masto Rusijos invazijai į Ukrainą finansuoti.
Suomijos pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad pradėjo tyrimą dėl naftos tanklaivio, išplaukusio iš Rusijos uosto, įtariamo sabotažu.
Laivas „Eagle S“ su Kuko salų vėliava plaukė į Port Saidą Egipte.
Reaguodamas į naujausią incidentą, NATO vadovas Markas Rutte (Markas Riutė) penktadienį pareiškė, kad Aljansas sustiprins savo karinį buvimą Baltijos jūroje.