Pagal šiuos planus jaunuoliai privalės registruotis į galimą karinę tarnybą, nors ji ir toliau iš esmės bus savanoriška.
2011 metais Vokietija sustabdė privalomąją karinę tarnybą, tačiau konfliktas Ukrainoje vėl pakurstė diskusijas, ar jauni vyrai ir moterys turėtų būti įpareigoti tarnauti kariuomenėje, vadinamoje Bundesveru.
Gynybos ministras Borisas Pistorius (Borisas Pistorijus) sakė, kad naujasis modelis yra „mūsų atsakas į besikeičiančią grėsmių situaciją Europoje“.
„Šiuo įstatymu nustatome kryptį, kuria didinsime savo atgrasymo ir gynybos pajėgumus“, – sakė jis.
Planuojama, kad 18-mečiams bus siunčiamas klausimynas, kuriame bus klausiama apie jų susidomėjimą kariuomene, sveikatą ir fizinius gebėjimus.
Visi jauni vyrai turės grąžinti užpildytą klausimyną, o moterims tai bus neprivaloma.
Remiantis atsakymais, jauni vyrai ir moterys bus kviečiami į atranką.
Stipriausi kandidatai bus priimti į karinę tarnybą pradiniam šešių mėnesių laikotarpiui, o norintieji galės ją pratęsti.
Pagal naująjį modelį iš pradžių bus siekiama per metus pritraukti daugiau kaip 5 tūkst. papildomų naujokų, o ateityje jų skaičių ketinama didinti.
Įstatymą dar turi patvirtinti Vokietijos parlamentas, tačiau jei viskas vyks sklandžiai, tikėtina, kad jis įsigalios kitų metų pradžioje.