Tai netikėtas žingsnis nesiliaujant protestams dėl kažkada nekęsto Šaltojo karo simbolio ardymo.
Nuo maždaug 5 val. vietos (6 val. Lietuvos) laiku buvo pašalinti keturi ilgiausio išlikusio Berlyno sienos ruožo segmentai. Atsirado maždaug 5 m pločio tarpas, kuriame buvo įrengti vartai, nurodė policijos atstovė.
Žiniasklaida pranešė, kad įvykio vietoje buvo maždaug 250 policininkų.
Žmonės, nepritariantys šio istorinio paminklo naikinimui, prie 1,3 km sienos atkarpos, kuri vadinama Rytų pusės galerija, protestuoja nuo kovo pradžios, kai buvo pašalinta pirmoji plokštė. Kartais jų susirinkdavo tūkstančiai.
Prasidėjus protestams, sienos ardymas buvo laikinai sustabdytas.
Prie protestuotojų buvo prisidėjęs net JAV dainininkas ir aktorius Davidas Hasselhoffas (Deividas Haselhofas), kuris po Berlyno sienos griuvimo 1989 metais prie jos surengė jau legenda tapusį naujametinį pasirodymą, kai sudainavo savo dainą „Looking for Freedom“.
Nuo 1990 metų ši galerija po atviru dangumi yra išmarginta ryškiais grafičiais, tarp kurių yra garsusis „Broliškas bučinys“, vaizduojantis Sovietų Sąjungos lyderį Leonidą Brežnevą ir Rytų Vokietijos lyderį Erichą Honeckerį (Erichą Honekerį).
Minėtas 3,6 m aukščio sienos fragmentas pritraukia daug turistų; jį būtinai nori pamatyti istorijos entuziastai, besidomintys tamsiuoju 28 metus trukusio Berlyno padalijimo puslapiu.
Pagal planus užtikrinti prieigą prie 63 m aukščio gyvenamojo komplekso Šprė upės pakrantėje ir planuojamo tilto, reikia nugriauti sienos 22 m ilgio fragmentą.
Kompanijos „Living Bauhaus“ atstovų ir miesto pareigūnų antradienio susitikimas, kurio metu buvo ieškoma galimų alternatyvių vietų projektui, rezultatų nedavė.
1961 metais pastatyta siena buvo 155 kilometrų ilgio ir dalijo Berlyną iki 1989-ųjų, bet iki mūsų dienų išliko tik keli jos fragmentai, kurių bendras ilgis – apie tris kilometrus.