„Norėčiau paprašyti atleidimo už tai, ką vokiečiai padarė jūsų protėviams“, – sakė Vokietijos prezidentas lankydamasis pietiniame Songėjo mieste esančiame Maji Maji (Madži Madži) muziejuje.
Tanzanija priklausė Vokietijos Rytų Afrikai, kurioje 1905-1907 metais įvyko vienas iš kruviniausių sukilimų kolonijinės istorijos laikotarpiu.
Anot ekspertų, per vadinamąjį Maji Maji sukilimą buvo žiauriai nužudyta nuo 200 tūkst. iki 300 tūkst. vietinių gyventojų, daugiausia dėl to, kad vokiečių kariai sistemingai naikino jų dirbamus laukus ir kaimus.
Išreikšdamas apgailestavimą dėl šių įvykių, F. W. Steinmeieris sakė, kad Vokietija yra pasirengusi bendradarbiauti su Tanzanija, kad būtų bendrai išspręstas šis praeities klausimas.
„Tai, kas čia įvyko, yra mūsų bendra istorija – jūsų protėvių istorija ir mūsų protėvių istorija Vokietijoje“, – sakė jis ir pažadėjo pasiimti šias istorijas su savimi į Vokietiją, kad kuo daugiau vokiečių galėtų apie jas sužinoti.
„Noriu jus patikinti, kad mes, vokiečiai, kartu su jumis ieškosime atsakymų į neatsakytus klausimus, kurie neduoda jums ramybės“, – pridūrė F. W. Steinmeieris.
Šis apsilankymas muziejuje vyko paskutinę trijų dienų vizito Tanzanijoje dieną. Antradienį Vokietijos prezidentas taip pat pasiūlė Tanzanijai grąžinti kolonijinės eros metu pagrobtus meno objektus.
Po susitikimo su prezidente Samia Suluhu Hassan (Samija Suluhu Hasan) jis nurodė, kad Vokietija yra pasirengusi bendradarbiauti „kultūros vertybių ir žmonių palaikų repatriacijos srityje“.
F. W. Steinmeierio kelionė sutampa su Jungtinės Karalystės karaliaus Charleso III (Karolio III) vizitu Kenijoje, kur, kaip tikimasi, taip pat vyks pokalbiai apie kolonijinę praeitį.