Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vokietijos „Rheinmetall“ gamins šaudmenis Ukrainoje

Vokietijos ginklų gamintoja „Rheinmetall“ šeštadienį pranešė su viena Ukrainos bendrove pasirašiusi susitarimą dėl artilerijos šaudmenų gamybos Ukrainoje, kuriai jie itin reikalingi siekiant atremti Rusijos atakas.
FABIAN BIMMER / REUTERS
FABIAN BIMMER / REUTERS

Susitarimą Miuncheno saugumo konferencijos kuluaruose pasirašė Ukrainos pramonės ministras Oleksandras Kamyšinas ir „Rheinmetall“ generalinis direktorius Arminas Pappergeris (Arminas Papergeris).

Saugumo sumetimais vietos partnerio pavadinimas, gamyklos vieta ir gamybos pradžios data nebuvo atskleisti.

Bendroji įmonė, kurios 51 proc. akcijų priklausys „Rheinmetall“, o 49 proc. – Ukrainos partneriui, įneš „reikšmingą indėlį į Ukrainos gynybos pajėgumus ir sustiprins Europos saugumą“, sakė A. Pappergeris.

Tai bus jau antroji „Rheinmetall“ bendroji įmonė Ukrainoje. Dėl pirmosios spalį su valstybine įmone UDI buvo pasirašyta sutartis dėl karinių transporto priemonių remonto.

O praėjusį pirmadienį šiauriniame Vokietijos Unterliuso mieste esančiame „Rheinmetall“ pramonės komplekse, dalyvaujant kancleriui Olafui Scholzui (Olafui Šolcui), buvo padėtas būsimos šaudmenų gamyklos kertinis akmuo.

Šioje gamykloje 2025 metais bus pradėti gaminti NATO standarto 155 mm kalibro sviediniai, naudojami daugybėje artilerijos sistemų, ir gamybos apimtis galiausiai pasieks 200 tūkst. sviedinių per metus.

„Rheinmetall“ nori 2025 metais visose savo Europos gamyklose pagaminti iki 700 tūkst. artilerijos sviedinių, palyginti su 400–500 tūkst. šiais metais ir 70 tūkst. prieš Rusijos invaziją į Ukrainą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos