Jos komentarai pasirodė po to, kai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas po neseniai įvykusios kelionės į Pekiną išprovokavo diskusijas sakydamas, kad Europa turėtų vengti „krizių, kurios nėra mūsų“.
Europiečiai „neturi užsisklęsti savo kiaute. Neturime apsiriboti vien tik Europos taikos gynimu, nes ji yra puolama“, spaudos konferencijoje Japonijos mieste Karuidzavoje, kur vyko susitikimas, sakė A.Baerbock.
„Turime veikti suvereniai ir nepriklausomai, plačiai žvelgdami į pasaulį, ypač tada, kai kiti staiga ima veikti mūsų ar kitų nenaudai“, – pridūrė ji.
A.Baerbock taip pat perspėjo, kad Kinija „nori pakeisti galiojančias privalomas tarptautines taisykles savo taisyklėmis“, ir išvardijo agresyvaus Pekino elgesio ginčytinuose vandenyse, pavyzdžiui, dirbtinių salų statymo, pavyzdžius.
Anot vokiečių diplomatijos vadovės, tokie veiksmai „kelia grėsmę tarptautinei tvarkai Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Visa tai rodo, kodėl ypač šiais laikais šalims, kurios tiki tarptautine taisyklėmis grindžiama tvarka, taip svarbu laikytis išvien“.
Praėjusią savaitę lankydamasi Pekine A.Baerbock taip pat perspėjo dėl „siaubingo scenarijaus“, jei Taivano sąsiauryje įvyktų karinė eskalacija.