Apsivilkęs hidrokostiumą, premjeras kartu su draustinio darbuotojais motorine valtimi išplaukė ieškoti šių jūros žinduolių.
Premjerą lydėjęs Ramiojo vandenyno okeanografijos instituto mokslininkas Vladimiras Burkanovas pasakojo žurnalistams, kad po pusvalandžio buvo pastebėti keli banginiai, iš kurių tryško vandens fontanai.
V.Putinui buvo pasiūlyta dalyvauti vienoje biologų atliekamoje procedūroje: tyrimui paimti gabalėlį banginio odos, pagal kurią galima nustatyti, kuriai populiacijai banginis priklauso. Tam reikėjo iš arbaleto iššauti specialią strėlę. Dėl stipraus bangavimo V.Putinui į banginį pavyko pataikyti tik iš ketvirto bandymo.
„Mes mėginome iš karto imtis trijų ar keturių banginių, tačiau įveikėme tik į vieną“, – dalijosi įspūdžiais į krantą grįžęs V.Putinas. Premjeras pasakojo, kad „azarto buvo – tris kartus prašoviau, tačiau ketvirtą pataikiau.“
V.Burkanovas pridūrė, „kad esant tokiomis sąlygoms paprastai nedirbama – jūra labai stipriai bangavo“.
Atsakydamas į žurnalistų klausimą, kokį įspūdį jam paliko ši „jūrinė iškyla“, V.Putinas atsakė: „Ekstrymas“ čia ypatingas, bet labai įdomu ir gražu.“
„Kai jie iššoka iš vandens, žinoma, tai reginys!“ – pažymėjo premjeras.
Surimtėjęs V.Putinas pasakė su mokslininkais aptaręs, kuo galėtų jiems padėti. Dar Rusijos premjeras užsiminė apie ekologinio turizmo plėtrą regione. „Tai yra valstybės lygmens uždavinys, mes dabar steigiame ypatingas turistines ekonomines zonas, bet to nepakanka, reikia padėti žmonėms pasiekti tokias gražias vietas, kaip ši“, – kalbėjo jis.
Anot V.Putino, ekologinis turizmas Kamčiatoje greitai taptų populiarus. „Esu įsitikinęs, paklausa bus, norinčiųjų yra daug“, – pabrėžė jis.