Anot jo, rusai turi panašių projektų laivus.
„Jie plėšė juos kiek įmanoma daugiau, nes periodiškai turi panašių projektų laivų. Ir net jei laivai nėra panašių projektų – sovietmečiu buvo daug komponentų, kurie buvo vienetiniai. Tos pačios ginkluotės sistemos, jas buvo galima perkelti, ir dar daug kas.
Kažkuriuo metu rusai juos tiesiog apiplėšė, paskui nusprendė kai kuriuos iš jų panaudoti kaip paprastus šaudymo taikinius, kai kuriuos sunaikino, o su kai kuriais laivais vyksta... fantastiški dalykai“, – pažymėjo karinių jūrų pajėgų atstovas.
Jis priminė didelį desantinį laivą „Konstantin Olšanski“. Rusai devynerius metus iš eilės iš jo grobė viską, ką tik galėjo, bet paskui suprato, kad jį restauruoti bus lengviau nei to paties projekto didįjį desantinį laivą „Minsk“. Be to, rusai sugalvojo neoficialiai jį pervadinti – pavadinti „Olšanski Minsk“ ir „parduoti“ jį savo vidaus auditorijai kaip didžiojo desantinio laivo „Minskas“ restauraciją.
„Tačiau viskas susiklostė ne taip, kaip tikėtasi, – laivas buvo apgadintas pradėjus jūrinius bandymus po remonto“, – pažymėjo D.Pletenčiukas.
Kaip anksčiau rašė naujienų agentūra „Unian“, 2022 m. vasarį rusai norėjo surengti jūrų desanto operaciją Odesoje, tačiau šie planai žlugo. Pasak Ukrainos karinių jūrų pajėgų vado Oleksijaus Neižapos, desantui ypač reikėjo Rusijos kariuomenės sėkmės sausumoje. Tačiau ji neįvyko – nepavyko užimti Mykolajivo ir priartėti prie Odesos sausuma.