„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vyresnio amžiaus žmonėms Europoje karantine gali tekti likti iki 2020-ųjų pabaigos

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen prabilo, kad vyresnio amžiaus ir į rizikos grupes patenkantys asmenys gali likti izoliacijoje iki 2020 metų pabaigos, nes juos nuo pavojaus gali išgelbėti tik vakcina nuo koronaviruso, kuri bus sukurta dar negreit.
Medikai Italijos Bergamo mieste
Medikai Italijos Bergamo mieste / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

U.von der Leyen interviu Vokietijos leidiniui „Bild“ pareiškė, kad Europos šalyse vyresnio amžiaus asmenų ir ypač tų, kurie patenka į rizikos grupę, izoliaciją derėtų pratęsti iki 2020 metų pabaigos. Nes tik taip jie būtų apsaugoti nuo grėsmės susirgti koronavirusu.

„Kol neturime vakcinos, mums reikėtų maksimaliai apriboti savo kontaktus su vyresnio amžiaus žmonėmis“, – sakė U.von der Leyen, pabrėžusi, kad vakcina nuo COVID-19 gali būti sukurta tik metų pabaigoje.

Jos teigimu, labiausiai reikėtų saugoti garbaus amžiaus žmones, gyvenančius senelių namuose, kur įsisukęs virusas plinta labai greitai. „Aš žinau, kad tai sunku, izoliacija labai slegia. Bet tai gyvenimo ir mirties klausimas. Mums reikia būti disciplinuotiems ir kantriems“, – sakė Europos Komisijos vadovė.

„Vaikai ir jauni žmonės galės mėgautis judėjimo laisve kur kas labiau nei pagyvenę žmonės ar tie, kurie turi lėtinių ligų“, – sakė ji.

U.von der Leyen viliasi, kad vakciną iki šių metų pabaigos sukurs viena iš Europos laboratorijų. Ji tikina, kad su galimais vakcinos gamintojais jau deramasi dėl to, kad žmonių skiepijimas prasidėtų kuo greičiau ir būtų visuotinis.

Tuo tarpu Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis atstovas COVID-19 reikalams Davidas Nabarro interviu kanalui „NBC News“ teigė, kad koronaviruso pandemija tęsis tol, kol mokslininkai nesukurs vakcinos.

Jo teigimu, koronavirusas nėra toks pat kaip sezoninis gripas. „Mes nesame tikri, kad užsikrėtimai vyks bangomis, kaip gripo atveju. Mes manome, kad šis virusas persekios žmoniją dar gana ilgą laiką, kol mes neturėsime vakcinos, galinčios mus apsaugoti“, – sakė D.Nabarro.

„Svarbiausia, kad kiekviena bendruomenė, kur šis virusas pradeda plisti, turėtų sukūrusi apsauginį barjerą – galėtų labai greitai fiksuoti susirgusiuosius, izoliuoti juos ir suvaldyti protrūkius. Būtina, kad tokie barjerai veiktų kiekvienoje šalyje“, – teigė D.Nabarro.

Jis mano, kad dėl to netrukus kaukių ar kitų apsaugos priemonių dėvėjimas greitai taps privaloma norma visur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs