„Juliano Assange'o teisininkai pateikė dokumentus, prašydami atnaujinti apeliacijos svarstymą, kaip ir tikėtasi, dėl priežasčių, kurios buvo išdėstytos per nagrinėjimą“, – sakė atstovas ir pridūrė, kad dabar teisėjai turės peržiūrėti patį pareiškimą.
Toks itin retas žingsnis žengtas, teismui praėjusį mėnesį atmetus J.Assange apeliaciją prieš ekstradiciją į Švediją, kur jį norima apklausti dėl kaltinimų prievartavimu ir lytiniu smurtu.
Teismas, aukščiausio rango Didžiojoje Britanijoje, po 18 mėnesių teisinio maratono paskelbė savo sprendimą, atmesdamas J.Assange'o argumentą, jog arešto orderį išdavęs Švedijos prokuroras neturėjo jokios teisės tai daryti.
Tačiau J.Assange'o advokatė Dinah Rose netikėtai paprašė 14 dienų, kad galėtų apsvarstyti, ar vertėtų iš naujo nagrinėti šią bylą, argumentuodama tuo, jog nutartyje minima medžiaga, kuri nebuvo paminėta per apeliacijos svarstymą teisme vasarį.
Aukščiausiojo Teismo teisėjai gali atmesti J.Assange'o prašymą, paprašyti raštiško pateikimo arba surengti naują svarstymą.
Teismo atstovas spaudai sakė negalįs nurodyti bet kurio sprendimo datų.
J.Assange'as, buvęs programišius, „WikiLeaks“ įkūrėjas, sukėlęs Vašingtono įtūžį, kai jo portalas paviešino daugybę įslaptintų karinių ir diplomatinių dokumentų, kovoja, kad nebūtų deportuotas, nuo 2010 metų gruodžio, kai buvo suimtas Londone pagal Europos arešto orderį.
Aukščiausiasis Teismas yra paskutinė jo bylinėjimosi instancija pagal Jungtinės Karalystės įstatymus, nes du žemesnės instancijos teismai nutarė, kad jis turėtų būti išsiųstas į Švediją apklausti dėl įtariamo išžaginimo ir lytinio smurto prieš dvi „WikiLeaks“ savanores darbuotojas.