Kremlių remiantis parlamentaras Aleksejus Puškovas sukėlė painiavą antradienį „Twitter“ parašęs, kad E.Snowdenas sutiko su Karakaso pasiūlymu. Tą žinutę jis ištrynė maždaug po pusvalandžio.
„Edwardas Snowdenas oficialiai dar nesutiko su politiniu prieglobsčiu Venesueloje. Rusijos parlamentaras, apie kurį kalbama, tą žinutę ištrynė“, – pranešė „WikiLeaks“ savo puslapyje „Twitter“.
A.Puškovas oficialiai nekalba Rusijos vyriausybės vardu, bet yra glaudžiai susijęs su Kremliumi ir, kaip manoma, reiškia nuomones, panašias į prezidento Vladimiro Putino.
Tačiau tebėra neaišku, kaip garsiausias pasaulio bėglys galės išeiti iš Maskvos Šeremetjevo oro uosto tranzitinės zonos, kurioje įstrigo be galiojančių dokumentų ir yra nuo birželio 23-iosios, kai atskrido iš Honkongo.
Tiesioginių skrydžių iš Maskvos į Karakasą nėra. Greičiausias kelias į Venesuelą būtų skrydis per Havaną.
Rusijos nacionalinės oro bendrovės „Aeroflot“ atstovė Irina Danenberg sakė nežinanti, ar E.Snowdenas buvo lėktuve, kuris anksčiau antradienį iš Maskvos išskrido į Havaną. „Nė nenumanau“, – sakė ji.
Trečiadienį tiesioginių skrydžių iš Maskvos į Havaną nėra.
E.Snowdenas dėl nepaaiškintų priežasčių neįsėdo į savo lėktuvą, kuris iš Maskvos į Kubą išskrido birželio 24 dieną.
Tuo tarpu Brazilija antradienį atmetė E.Snowdeno prašymą suteikti jam politinį prieglobstį.
„Mes nesuteiksime prieglobsčio“, – sakė užsienio reikalų ministras Antonio Patriota (Antonijus Patriota) po Brazilijoje įvykusių derybų su kolega iš Urugvajaus Luisu Almagro.
E.Snowdenas, kuris atrodo įstrigęs Maskvoje, prašymus suteikti jam politinį prieglobstį pateikė 27 valstybėms. Jis bando išvengti JAV teisingumo už informacijos apie amerikiečių visame pasaulyje vykdomą didžiulę elektroninio sekimo programą atskleidimą.