„WikiLeaks“ interneto puslapyje buvo paskelbta beveik 9 tūkst. dokumentų, įrodančių, kad CŽV naudoja panašius metodus, kaip ir Nacionalinio saugumo agentūra – pagrindinė amerikiečių tarnyba, užsiimanti elektroniniu sekimu ir šnipinėjimu.
WikiLeaks“ dokumentuose nurodoma, kad CŽV sukūrė daugiau nei 1000 kenkėjiškų programų, kurios leidžia įsilaužti į elektroninius prietaisus ir perimti jų kontrolę, ir kad tokios programos naudojamos ne tik įsilaužti į mobiliuosius telefonus, televizorius ir kitus elektronikos prietaisus, bet ir į automobilius per jų elektronines sistemas.
Pati CŽV pranešimo nekomentuoja. „Mes nekomentuojame šių žvalgybinių dokumentų turinio ir jų autentiškumo“, – sakė tarnyba.
Kiek anksčiau išmaniųjų telefonų gamintojos „Apple“ ir „Samsung“ pažadėjo kuo greičiau pašalinti spragas savo telefonuose reaguodamos į paskelbtus „WikiLeaks“ dokumentus.
„Nors mūsų pirminė analizė parodė, kad daugelis spragų, apie kurias kalbama paskelbtuose dokumentuose, buvo pašalinta išleidus mūsų naujausią operacinės sistemos versiją, mes ir toliau dirbame, kad kuo greičiau pašalintume visas identifikuotas spragas, – teigiama „Apple“ pranešime. – Mes visuomet raginame vartotojus atsisiųsti naujausią iOS versiją, kad jų įrenginiuose būtų įdiegti naujausi saugumo naujiniai.“
Panašiai sureagavo ir „Samsung“.
„Mūsų vartotojų privatumo ir mūsų įrenginių saugumo užtikrinimas yra vienas pagrindinių „Samsung“ prioritetų. Mes žinome apie nutekintus dokumentus ir skubiai dirbame šiuo klausimu“, – nurodoma Pietų Korėjos kompanijos pranešime.
Skelbiama, kad CŽV kenkėjiškos programos buvo naudojamos siekiant įsilaužti į „iPhone“ telefonus bei įrenginius su „Android“ operacine sistema, įskaitant ir JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) esą vis dar naudojamą asmeninį telefoną, taip pat įrenginius su „Microsoft“ programine įranga bei išmaniuosius „Samsung“ televizorius.