Tikimasi, kad priklausomai nuo vyno rūšies jis bus parduotas nuo 15 iki 2 500 eurų už vieną butelį vyno. Bus parduodami tiek visiškai paprasti, tiek ir ypatingi vynai, tokie kaip 1936 metų „Chateau Latour“ , 1990 „Petrus“ ir 1985 m.„Romanée“. Kai kurie vynai parduodami, nes yra tiesiog per brangūs, kad būtų patiekti banketuose.
Aukciono namai „Drouot“ tikisi, kad dėl vyno priklausomumo prezidento rūmams galutinė kaina aukcione viršys lūkesčius. Kad buteliai prestižiniai matyti iš specialių lipdukų, kuriais paženklinti buteliai. „Drouot“ paskelbė, kad vynais susidomėjo Kinija, Rusija, JAV ir Japonija, taip pat ir someljė, dirbantys įvairiuose brangiuose viešbučiuose ir restoranuose.
Vyno aukcionui prezidento administracija ryžosi dėl būtinybės laikytis taupumo. Dalis gautų pajamų bus skirta jauno ir kuklaus vyno pirkimui, tiesa, jis bus toks, kuris vertas atsidurti ant prezidento stalo. Likę pinigai grįš į valstybės biudžetą.
Šiuo metu prezidento vyno rūsyje yra apie 12 tūkstančių butelių vyno. Toks aukcionas vyksta pirmą kartą nuo tada, kai 1947 metais vynas pradėtas kolekcionuoti. 2006 metais buvo parduota dalis paties prezidento Jacqo Chiraco vyno.
„Spiegel“ skelbia, jog vynai į rūmus buvo vežami jau 1879 metais, kuomet rūmai oficialiai paskelbti prezidento rezidencija. Vokietijos kariai, užėmę Paryžių 1940 metų vasarą, virš pastato ne tik iškėlė vėliavą su svastika, švęsdami jie išplėšė visą gėrimų kolekciją ir ją ištuštino. Naujas vyno rūsys buvo įrengtas 1947 metais, nuo tada kiekvienais metais po vynuogių derliaus jis buvo papildomas.
Kokį vyną mėgo prezidentai
- Generolas Charles de Gaulle'is mielai gėrė vyną, tačiau ypač mėgo šampaną, dar geriau, jei šis buvo paženklintas „Drappier“. Už gėrimus prezidentas mokėdavo pats.
- Francois Mitterrandas vertino „Haut-Marbuzet“ iš „Medoc“.
- Jo įpėdinis Jacques Chiracas privačiose šventėse mieliau rinkosei meksikietišką alų „Corona“. Jo žmona Bernadette pasirūpino, kad prezidento vyno rūsys būtų renovuotas ir nuolat rūpinosi jo papildymu, ypač prestižinio „Mouton-Rothschild“ arba „Margaux“. Biudžetas vynui buvo išaugęs 20 proc.
- Alkoholio negeriantis Nicolas Sarkozy sakydavo, jog mieliau klausosi, ką kiti pasakoja apie vyną. Dėl krizės jam vadovaujant išlaidos vynui buvo sumažintos, tačiau vis tiek kasmet siekė apie 250 tūkstančių eurų.