„Komanda rado iš viso 34 kūnus“, – naujienų agentūrai AFP sakė Indonezijos Raudonojo Kryžiaus atstovė Aulia Arriani. Ji pridūrė, kad anksčiau buvo pranešta apie 86 dingusius Biblijos studijų mokinius, buvusius Džonoogės bažnyčios mokymo centre Sigi Biromaru rajone.
Pasak A.Arriani, gelbėtojams buvo sunku pasiekti įvykio vietą ir ištraukti aukas.
„Sunkiausia – pėsčiomis 1,5 valandos keliauti per purvą, nešant kūnus į greitosios pagalbos automobilį“, – sakė ji.
Kaip skelbia BBC, patvirtintais duomenimis, per Centrinio Sulavesio provinciją penktadienį nuniokojusį žemės drebėjimą ir cunamį žuvo mažiausiai 844 žmonės. Didelės bangos smogė pajūrio miestui Palu ir nušlavė pastatus, medžius, automobilius ir jų kelyje atsidūrusius žmones. Baiminamasi, jog išgyvenusiųjų gali būti įstrigusių tarp nuolaužų.
Manoma, kad aukų skaičius augs, kai bus apieškotos kitos, sunkiai prieinamos teritorijos. Viena iš tokių vietų yra kalnuotas Sigi Biromaru rajonas, esantis į pietryčius nuo Palu miesto.
Gelbėjimo ir pagalbos operacija vyksta lėčiau dėl sugriautos infrastruktūros ir Indoneziją kamuojančių stiprių požeminių smūgių.
Indonezija – daugiausiai gyventojų turinti musulmoniška šalis, bet šioje salų valstybėje esama išsibarsčiusių religinių mažumų, tarp jų krikščionių, bendruomenių.
Indoneziją supurtė du nauji seisminiai smūgiai
Rytų Indonezijoje du gana stiprūs žemės drebėjimai antradienį ryte įvyko vienas po kito netoli Sumbos salos pietinių krantų, pranešė JAV Geologijos tarnyba.
Pirmojo vidutinio stiprumo (5,9 balo) žemės drebėjimo, užfiksuoto pirmadienį minutė prieš vidurnaktį Grinwičo (antradienį 2 val. 59 min. Lietuvos) laiku židinys buvo negiliai, apie 10,6 km gylyje. Jo epicentras buvo maždaug už 40 km nuo Sumbos salos, turinčios apie 750 tūkst. gyventojų.
Maždaug po 15 minučių įvyko stipresnis 6 balų drebėjimas. Jo epicentras buvo apytikriai tame pačiame rajone.
Sumba yra apytikriai už 1,6 tūkst. km į pietus nuo Sulavesio salos. Pastarąją praeitą penktadienį supurtė niokojantis žemės drebėjimas, sukėlęs didelė cunamį. Ši stichinė nelaimė pareikalavo daugiau kaip 800 tūkst. žmonių gyvybių, bet šis aukų skaičius tikriausiai nėra galutinis.