Revoliucijos lyderis ajatola Ruhollah Khomeini tais pačiais metais įsakė sukurti revoliucinės gvardijos pajėgas, kurios gintų valdžią nuo reguliariosios armijos perversmų ar išsiveržimų.
Šiandien ši gvardija, turinti šimtus tūkstančių narių, yra galingiausia Irano karinė jėga ir svarbi jo ekonomikos veikėja. Daugelis analitikų teigia, kad Iranas jau nebėra šiitų dvasininkų valdoma teokratija, o karinė valstybė, valdoma gvardijos.
Kartu su policijos pajėgomis civiliais drabužiais apsirengusi milicija, vadinama „Basij“ – savanorių pajėgos, vadovaujamos revoliucinės gvardijos – jau kelias savaites stovi priešakinėse linijose ir žiauria taktika bando sutramdyti protestus, kaip kad sutramdydavo praeities maištus.
Tačiau kol kas jiems nepavyko ir praėjusią savaitę šalies sostinės Teherano bei kitų miestų gatvėse pradėjo rodytis kitokios veislės gynėjai – rūstūs vyrai tamsiomis kamufliažinėmis uniformomis, kuriuos liudininkai įvardijo kaip žinomo elitinio revoliucinės gvardijos dalinio – „Saberin“ – narius.