Zimbabvės aplinkos apsaugos ministrė Oppah Muchinguri penktadienį paskelbė apie ekstradicijos prašymą – „tam, kad jis atsakytų už savo neteisėtus veiksmus“. Du gidai, kurie organizavo medžioklę, šią savaitę buvo sulaikyti, jiems pateikti kaltinimai dėl brakonieriavimo.
Anot ministrės, šalies generalinė prokuratūra pradėjo teisinius veiksmus, kad W.Palmeriui Zimbabvėje būtų pateikti panašūs kaltinimai.
Tačiau legendinį Zimbabvės liūtą Cecilį nušovęs odontologas pradingo. Jo negali rasti Jungtinių Valstijų Žuvų ir Laukinės gamtos tarnybos pareigūnai, kurie nori pasikalbėti apie lemtingą medžioklę Afrikoje.
Nenuostabu, kad W.Palmeris vengia viešumos – internete jam pasipylė ne tik keiksmai, bet net ir grasinimai susidorojimu. Saugu sakyti, kad jo profesinei karjerai – taip pat galas. Vos tik paaiškėjus, kad tai jis nužudė numylėtą liūtą, W.Palmeris buvo priverstas uždaryti savo odontologijos kabinetą.
„Mes daug kartų mėginome surasti ir susisiekti su juo“, – „The Washington Post“ sakė Žuvų ir Laukinės gamtos tarnybos atstovas. Tačiau į nė vieną jų prašymą nesureaguota.
Paskutinį kartą apie žinių iš W.Palmerio gauta antradienį, kai jis išplatino viešą laišką, kuriame pripažino nušovęs liūtą, tačiau tikino manąs, kad tai buvo teisėta. Už galimybę sumedžioti Cecilį jis sumokėjo 55 tūkst. JAV dolerių.
Šios žinios išprovokavo neįtikėtiną įtūžį socialinėje žiniasklaidoje. Dėl grasinimų mirtimi pareigūnai žada pradėti tyrimą.
W.Palmeris jau buvo susilaukęs baudos už medžioklės įstatymų pažeidimą. 2006 m. jis nušovė juodajį lokį – nors turėjo medžioklės leidimą, gyvūną nušovė už leidžiamos teritorijos ribų. Vėliau jis davė melagingus parodymus bandydamas įtikinti, kad lokys nušautas kitur. Jam buvo skirta 3 tūkst. JAV dolerių bauda.