Buvę ir esami pareigūnai, susipažinę su JAV žvalgybos ataskaita, „The New York Times“ teigė, kad Kinijos šnipai dažnai klausosi D.Trumpo.
Esą Kinijos žvalgybos tarnybos tikisi, kad daugiau sužinojusios apie D.Trumpo elgesį, jos gali pasinaudoti prezidentui artimais žmonėmis, jog paveiktų jo politiką. Tai ypač svarbu siekiant sustabdyti D.Trumpą nuo tolimesnės prekybos karo su Kinija eskalacijos.
Pasak pareigūnų, D.Trumpo padėjėjai ne kartą jį įspėjo, kad jo mobilusis nėra saugus. Esą padėjėjai prezidentui pranešė, kad jo reguliariai klausosi ir Rusijos šnipai.
Pranešama, kad prezidentas, vis dažniau raginamas naudotis saugiu fiksuotu telefono ryšiu, nesutinka atsisakyti asmeninio „iPhone“.
Anot „The New York Times“ šaltinių, Baltųjų rūmų darbuotojai tikisi, kad D.Trumpas, naudodamasis asmeniniu mobiliuoju, nesidalija slapta informacija.
„The New York Times“ rašo, kad kinai specifinei situacijai – kai prezidentas dažnai nepaklauso padėjėjų ir nesilaiko protokolo – pritaikė klasikinę žvalgybos strategiją.
Pranešama, kad D.Trumpas turi tris mobiliuosius telefonus „iPhone“. Į du iš jų yra įdiegta Nacionalinės saugumo tarnybos apsauga, neleidžianti perimti telefoninių pokalbių.
Trečiasis prezidento mobilusis yra standartinis. D.Trumpas tikina jį naudojantis todėl, nes gali jame išsaugoti kontaktus.
„The New York Times“ pabrėžia, kad tarp Kinijos dėmesį atkreipusių asmeninių D.Trumpo kontaktų – verslininkai ir prezidento draugai Stephenas Schwarzmanas ir Steve'as Wynnas.
S.Schwarzmanas yra investicijų bendrovės „Blackstone“ generalinis direktorius, o S.Wynnui anksčiau priklausė lošimų namų tinklas „Wynn Resorts“.
S.Schwarzmano atstovas spaudai dienraščiui pareiškė, kad „Blackstone“ vadovui „buvo malonu abiejų valstybių vadovų prašymu atlikti tarpininko vaidmenį sprendžiant kai kuriuos reikšmingus dvišalius klausimus“.
Milijardieriaus S.Wynno advokatas savo ruožtu pareiškė, kad šiuo klausimu neturi ką pakomentuoti žiniasklaidai.
Kinija, anot dienraščio, savo pastangomis paveikti D.Trumpą smarkiai lenkia Rusiją.