Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žiniasklaida: Japonijos premjeras atleis svarbius ministrus dėl kaltinimų korupcija

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida) ketina atleisti kelis svarbius ministrus, kurių atžvilgiu, kaip pranešama, atliekamas tyrimas dėl įtariamo sukčiavimo, pirmadienį pranešė vietos žiniasklaida. 
LUDOVIC MARIN / AFP
LUDOVIC MARIN / AFP

Pranešimuose teigiama, kad jau šią savaitę gali būti atleisti F. Kishidos dešinioji ranka – ministrų kabineto vyriausiasis sekretorius Hirokazu Matsuno (Hirokadzus Macunas) ir ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Yasutoshi Nishimura (Jasutošis Nišimura).

Įtakingo Japonijos dienraščio „Asahi Shimbun“ duomenimis, iš viso bus atleista 15 pareigūnų, įskaitant kelis ministrų pavaduotojus ir parlamento viceministrus.

Visi jie priklauso frakcijai, kuriai anksčiau vadovavo ministras pirmininkas Shinzo Abe (Šindzo Abė) – vienai iš mažiausiai penkių pagrindinių grupių, kovojančių dėl įtakos ir valdžios valdančiojoje Liberalų demokratų partijoje (LDP).

Prokurorai tiria įtarimus, kad frakcija nepranešė apie dešimtis tūkstančių dolerių, surinktų per lėšų rinkimo renginius, teigiama naujausiuose žiniasklaidos pranešimuose.

Kaip pranešama, tyrime figūruoja ir buvusi olimpiados reikalų ministrė Seiko Hashimoto (Seiko Hašimoto).

Pirmadienį F. Kishida atsisakė kalbėti apie galimą ministrų kabineto pertvarką, kuri gali įvykti trečiadienį pasibaigus dabartinei parlamento sesijai, tačiau teigė, kad įtarimus sukčiavimu vertina rimtai.

„Galvoju tinkamu laiku imtis atitinkamų priemonių, kad būtų atkurtas visuomenės pasitikėjimas vyriausybe ir išvengta vyriausybės veiklos vėlavimo“, – žurnalistams sakė F. Kishida.

F. Kishidos reitingai yra žemiausi nuo tada, kai jis prieš dvejus metus pradėjo eiti pareigas, iš dalies dėl rinkėjų nerimo dėl infliacijos.

Remiantis naujausia apklausa, kurios rezultatus pirmadienį paskelbė „Fuji TV“ ir dienraštis „Sankei Shimbun“, jo ministrų kabinetą remia 22,5 proc. visuomenės, palyginti su 27,8 proc. praėjusį mėnesį, o nepritaria 71,9 proc., palyginti su 68,8 procento.

Tokie apklausų rezultatai yra nepaisant ankstesnės pertvarkos rugsėjį ir lapkritį paskelbto 17 trln. jenų (109 mlrd. eurų) vertės skatinamųjų priemonių paketo trečiajai pagal dydį pasaulio ekonomikai.

Nors 66-erių F. Kishida ministro pirmininko pareigas gali eiti iki 2025 metų, tačiau manoma, kad jis gali sušaukti pirmalaikius rinkimus prieš kitais metais vyksiantį LDP vidaus balsavimą dėl vadovybės.

Antradienį opozicija ketino pateikti parlamentui nepasitikėjimo F. Kishidos kabinetu pasiūlymą, tačiau mažai tikėtina, kad jis bus priimtas.

Pirmadienį didžiausia opozicinė Japonijos konstitucinė demokratinė partija taip pat pateikė pasiūlymą dėl nepasitikėjimo H. Matsuno.

Tikimasi, kad žemieji parlamento rūmai antradienį svarstys pasiūlymą prieš H. Matsuno.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų