Tokia žinia nuskambėjo specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrėjų komandai – kuri jau iškėlė kaltinimus 33 asmenims ir pasiekė kaltinamuosius nuosprendžius trims buvusiems Donaldo Trumpo patarėjams – vis labiau sutelkiant dėmesį į prezidentą D.Trumpą ir jo artimiausių asmenų ratą.
„Žinau, kad generalinio prokuroro pavaduotojas nuo pat pradžių planavo dirbti dvejus metus. Jis norėtų padėti perduoti postą“, – trečiadienį pareiškė Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders.
R.Rosensteinas 2017 metų gegužės 1 dieną netikėtai pavedė R.Muelleriui vadovauti nepriklausomam tyrimui, kuriuo siekiama išsiaiškinti, ar D.Trumpo rinkimų kampanijos štabas buvo susimokęs su Maskva prieš 2016-aisiais įvykusius prezidento rinkimus.
Tokį sprendimą R.Rosensteinas priėmė penkios dienos po to, kai D.Trumpas, supykęs dėl planų pradėti tyrimą, atleido tuometį Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorių Jamesą Comey.
Nuo to laiko R.Rosensteinui teko atremti didžiulį spaudimą, daromą prezidento ir respublikonų Kongreso narių, reikalaujančių apriboti tyrimą.
R.Rosensteinas prižiūrėjo R.Muellerio darbą, nes tuometis generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas nuo šio tyrimo nusišalino, kadangi per 2016 metų kampaniją pats palaikė ryšius su Rusijos pareigūnais.
Jis suteikė R.Muelleriui, anksčiau vadovavusiam FTB, plačius įgaliojimus tirti mažai susijusias detales, išaiškėjusias jam tiriant galimą Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus.
D.Trumpas, laikantis J.Sessionso nusišalinimą išdavyste, lapkritį privertė jį atsistatydinti ir laikinuoju Teisingumo departamento vadovu paskyrė Matthew Whitakerį – respublikonų politinį aktyvistą ir R.Muellerio kritiką.
Nusišalinti atsisakęs M.Whitakeris perėmė R.Muellerio tyrimo priežiūrą, kol bus paskirtas generalinis prokuroras.
Gruodį D.Trumpas kaip kandidatą užimti šias pareigas pasiūlė W.Barrą – ilgametį Vašingtono teisininką, dirbusį generaliniu prokuroru 1991–1993 metais George'o H.W.Busho administracijoje.
W.Barras taip pat laiko R.Muellerio tyrimą pernelyg plačia demokratų šalininkų politinio spaudimo priemone, todėl būgštaujama, kad jis gali sutrukdyti tyrėjams, kurių akiratyje vis dažniau atsiduria Baltieji rūmai.
Remiantis žiniasklaidos pranešimais, kuriuose cituojami R.Rosensteinui artimi asmenys, jis kol kas neapsisprendė, kada paliks savo postą, bet žada palaukti, kol Teisingumo departamente pradės dirbti W.Barras.
W.Barras kitą savaitę stos prieš jo kandidatūrą nagrinėsiančio Senato teismų komitetą, kur išdėstys savo poziciją dėl R.Muellerio tyrimo ir atsakys į kitus klausimus.