LNA atstovas Ahmedas al Mismari pažymėjo, kad pajėgų išvedimas buvo vykdomas „persiskirstant ir pergrupuojant [karius] frontuose ir pasitraukiant iš apgyvendintų miesto rajonų“.
Jis taip pat paminėjo, kad Tripolyje įsikūrusios Nacionalinės santarvės vyriausybės (NSV) daliniai užėmė į pietvakarius nuo sostinės įsikūrusią oro pajėgų bazę. A.al Mismari pabrėžė, kad aerodromas buvo apleistas pagal strateginį planą ir kad LNA tame objekte paliko tik seną įrangą.
Jungtinių Tautų pripažįstamos NSV pajėgos išvakarėse pareiškė atkovojusios strategiškai svarbią Vatijos bazę, iš kurios LNA rengė antskrydžius prieš Tripolį. Pasak „Daily Star“, bazės užėmimas po kelias savaites trukusios operacijos buvo didžiausias NSV karinis pasiekimas per pastaruosius metus: jos priešai prarado vienintelį netoli sostinės įsikūrusį aerodromą.
Leidinio „The Libya Observer“ žiniomis, NSV pajėgos bazėje perėmė oro erdvės gynybos sistemą „Pancir“. Leidinys teigia, kad šis Rusijos gamybos kompleksas Kh.Haftaro pajėgoms buvo pristatytas iš JAE.
Naftos turtinga Šiaurės Afrikos valstybė chaoso gniaužtuose yra nuo 2011 metų, kai per kelių didžiųjų Vakarų valstybių remtą sukilimą buvo nuverstas ir nužudytas ilgametis diktatorius Muamaras Kadhafi. Dėl valdžios Libijoje varžosi konkuruojančios administracijos, kurių viena – Fayezo al Sarrajo vadovaujama NSV – įsikūrusi šalies vakaruose, o kita – LNA kontroliuoja rytus.
Kh.Haftaro pajėgos nuo praėjusių metų balandžio bando užimti Libijos sostinę.
Balandžio 25 dieną maršalas Kh.Haftaras paskelbė, kad traukiasi iš taikos derybų su NSV, ir pareiškė pretenzijas į visas jos kontroliuojamas teritorijas.